Audyt SEO – co to jest?

SEO, czyli search engine optimization to podstawa walki o dobrą pozycję w wyszukiwarce. Witrynę należy zoptymalizować pod względem algorytmu google. Algorytm ten określa, jakie czynniki wpływają pozytywnie na widoczność strony w google. Niestety wspomniane czynniki nie są  przez google ujawniane, dlatego konieczne jest wykonanie audytu.

Audyt SEO, czyli pierwszy etap optymalizacji

Analiza aspektów, które pozytywnie lub negatywnie wpływają na widoczność witryny to jedna z pierwszych rzeczy, jakie należy wykonać. Tylko w ten sposób właściciele witryny dowiedzą się, jak skutecznie wypromować markę w Internecie. Audyt SEO można zrealizować za pomocą darmowych narzędzi. Jednak efekty takiego audytu to najczęściej niezrozumiałe raporty, pełne suchych informacji. Właściciel witryny nie jest instruowany, w jaki sposób poprawić działanie witryny. Tymczasem specjaliści z dziedziny SEO przekazują klientom konkretne wskazówki, które należy wcielić w życie. Audyt wykonywany przez agencję SEO obejmuje analizę następujących kwestii:

  • słowa kluczowe – jakie słowa kluczowe rzeczywiście powodują wyświetlenie witryny w wyszukiwarce?
  • jakość treści i zasobów – czy treść ukierunkowuje na poprawne słowa kluczowe? Czy możliwe jest pozycjonowanie long tail?
  • poprawność indeksu witryny – czy każda z podstron i strona główna zostały poprawnie zindeksowane w wyszukiwarce?
  • linkowanie zewnętrzne – czy do strony prowadzą jakościowe linki zwrotne? Czy linki zewnętrzne nie zostały umieszczone na nieadekwatnych witrynach? Czy liczba tych linków nie jest przesadna?
  • linkowanie wewnętrzne – czy zasoby nie są powielane? Czy linki wewnętrzne, takie jak menu i spisy podstron, pozytywnie oddziałują na pozycję w google?
  • poprawność adresów URL – czy adresy URL każdej z podstron wyświetlają się poprawnie?
  • liczba błędów i problemów – czy błędy i filtry nie zakłócają pozycjonowania?

Audyt Seo to podstawa aby dobrze pozycjonować stronę internetową

Audyt SEO czyli poprawa pozycji witryny w wyszukiwarce

Analiza przeprowadzona przez specjalistów, pomoże im zdobyć szczegółowe informacje na temat witryny. Klient otrzyma informacje konkretne, które pomogą poprawić pozycję witryny w google. Być może treść i zasoby strony wymagają poprawek. Treść należy tworzyć względem słów kluczowych, które sprzyjają optymalizacji. Specjaliści mogą zalecić stworzenie treści i zasobów, takich jak: artykuł, nagłówki, opisy zawierające odmienione lub nieodmienione słowa kluczowe oraz ciągi słów. Być może okaże się konieczna przebudowa strony. Dotyczy to na przykład sytuacji, gdy zasoby są powielane i zbyt wiele podstron dotyczy jednego słowa kluczowego. Często wymagana jest także zmiana strategii linkowania zewnętrznego. Roboty google są coraz bardziej udoskonalane, dlatego obecnie najważniejsza jest jakość, nie ilość. Ważne jest powiązanie tematyczne strony, na której umieszczone zostały linki zewnętrzne. Nie bez znaczenia jest także popularność i ogólna jakość takiej witryny.

Rozpoznawalność marki w Internecie, zależna jest również od ilości przekierowań. Innymi słowy, im bardziej popularna jest witryna, tym lepiej. Czynnik ten wspierany jest z wykorzystaniem serwisów społecznościowych i portali tematycznych. Można również zainwestować w reklamy. Nie ma jednak wątpliwości, że obecnie najważniejszym aspektem jest rozpoznawalność marki i pozycja witryny w google. Im łatwiej potencjalni klienci trafią na stronę, tym większa będzie liczba zainteresowanych. Warto również zadbać o przejrzystość i estetykę strony. Nawet duża liczba odwiedzin nie zagwarantuje dobrych wyników, jeśli poszukiwanie informacji będzie zakłócane błędami. Strona powinna prezentować się dobrze na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Skuteczny i dobry Audyt dzięki SEO Management

Każda pochopna edycja witryny może spowodować dalekosiężne skutki. Dlatego nie warto wykonywać zmian bez konsultacji z agencją SEOJedna drobna zmiana często znacznie obniża pozycję strony w wyszukiwarce. Odbudowanie pozycji może zająć nawet kilka tygodni. Tymczasem zmiany wykonywane zgodnie z instrukcjami, spowodują poprawę widoczności w google! Budowa rozpoznawalnej marki w sieci wymaga ogromnej wiedzy. Pozycjonowanie to delikatny proces, który należy przeprowadzać w sposób ostrożny i przemyślany.

Leave a Reply