Co to jest link building ?

Marketing internetowy pozycjonowanie stał się ostatnio bardzo gorącym tematem, dlatego niezależnie, czy chcesz zostać ekspertem od SEO, czy po prostu zwiększyć pozycję swojej strony Google, warto dowiedzieć się więcej o tak ważnym aspekcie dla pozycji w wyszukiwarkach jakim jest budowanie linków zewnętrznych i wewnętrznych.

Definicja budowy linków

Tworzenie linków to proces pozyskiwania hiperłączy z innych stron internetowych do własnych. Hiperłącze (zwykle nazywane linkiem) to sposób na poruszanie się między stronami w Internecie. Wyszukiwarki używają linków do indeksowania sieci; będą indeksować łącza między poszczególnymi stronami w witrynie i będą indeksować linki między całymi stronami. Istnieje wiele technik budowania linków i chociaż różnią się one trudnościami. Eksperci SEO zgadzają się, że budowanie linków jest jedną z najtrudniejszych części ich pracy. Z tego powodu, jeśli potrafisz opanować sztukę budowania wysokiej jakości linków, może to naprawdę wyprzedzić zarówno innych ekspertów SEO, jak i konkurencję.

Co linki oznaczają dla wyszukiwarek?

Istnieją dwa podstawowe sposoby korzystania z linków przez wyszukiwarki:

  • Aby odkryć nowe strony internetowe
  • Aby pomóc określić, jak wysoko strona powinna mieścić się w wynikach

Gdy wyszukiwarki wchodzą na nowe strony internetowe, mogą wyodrębnić zawartość tych stron i dodać je do swoich indeksów. W ten sposób mogą zdecydować, czy uważają, że strona ma wystarczającą jakość, aby można ją było dobrze ocenić pod kątem trafnych słów kluczowych. Aby podjąć dobrą decyzję o ocenie strony, wyszukiwarki zwracają również uwagę na liczbę linków prowadzących do tej strony z zewnętrznych stron internetowych i ich jakości. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej wysokiej jakości stron internetowych łączy się z tobą, tym bardziej prawdopodobne jest, że uzyskasz dobre wyniki w wynikach wyszukiwania.

Linki jako czynnik rankingowy pozwoliły Google zacząć dominować na rynku wyszukiwarek w późnych latach 90-tych. Jeden z założycieli Google, Larry Page, wymyślił PageRank, którego Google używało do mierzenia jakości strony na podstawie liczby linków do niej wskazujących. Ta metryka została następnie wykorzystana jako część ogólnego algorytmu rankingu i stała się silnym sygnałem do określenia wartości strony.

Ten sposób był tak skuteczny, ponieważ opierał się na pomyśle, że link może być postrzegany jako wotum zaufania do strony, tj. Twórcy wyszli z założenia, że strona nie dostanie linków, jeśli na nie nie zasłuży. Zgodnie z teorią, gdy ktoś łączy się z inną stroną internetową, pokazuje, że jest to dobry zasób.

Jednak użytkownicy wkrótce odkryli, jak manipulować PageRank i wynikami wyszukiwania wybranych słów kluczowych. Google zaczęło aktywnie starać się znaleźć sposoby wykrywania witryn, które manipulowały wynikami wyszukiwania, i zaczęło wprowadzać regularne aktualizacje, które miały na celu filtrowanie stron internetowych, które nie zasługują na wysoką rangę.

Doprowadziło to również do tego, że Google zaczęło dyskwalifikować szereg technik budowania linków, które wcześniej uznano za dobre, na przykład, przesyłanie witryny do katalogów internetowych i otrzymywanie linków w zamian. To była technika zalecana przez Google w pewnym momencie, ale została nadużyta i czasem wciąż jest nadużywana, więc Google przestał przekazywać tyle wartości z tego rodzaju linków.

Niedawno Google aktywnie karało rankingi stron internetowych, które próbowały nadużyć tych technik często nazywanych nadmierną optymalizacją . Znajomość technik budowania linków, których należy unikać i pozostać w wytycznych Google, jest ważnym tematem, który pozwoli uniknąć kar.

Jakie korzyści daje budowanie linków?

Jak już wspomnieliśmy, linki są bardzo ważnym sygnałem używanym przez wyszukiwarki do określania rankingów. Wiemy więc, że zwiększenie liczby linków wysokiej jakości wskazujących na Twoją witrynę może znacznie zwiększyć szanse na dobre rankingowanie. Istnieją jednak inne korzyści związane z łączeniem budynku, które mogą być mniej oczywiste, ale wciąż warte rozważenia.

Budowanie relacji

Tworzenie linków często wiąże się z docieraniem do innych odpowiednich stron internetowych i blogów w Twojej branży. Ten zasięg często odnosi się do promocji czegoś, co właśnie stworzyliście, takiego jak treść lub infografika. Powszechnym celem działań zewnętrznych jest uzyskanie linku, ale jest o wiele więcej niż tylko to: zasięg może pomóc w budowaniu długoterminowych relacji z kluczowymi podmiotami w Twojej branży, a te relacje mogą oznaczać, że Twoja firma stanie się wysoko ceniona i zaufany. To samo w sobie jest cenne, nawet jeśli na chwilę zapominamy o budowaniu linków, ponieważ tworzymy prawdziwych ewangelistów i obrońców naszego biznesu.

Tworzenie ruchu na stronie

Rozmawialiśmy o wpływie linków na Twoje rankingi, ale co z wpływem linków na ruch skierowań? Dobry link z odwiedzanej witryny może również prowadzić do wzrostu ruchu. Jeśli jest to odpowiednia strona internetowa, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ruch jest również istotny i może prowadzić do wzrostu sprzedaży. Ponownie, w tej sytuacji wartość linku to nie tylko SEO-chodzi tu przecież o klientów.

Budowanie marki

Dobre budowanie linków może pomóc zbudować Twoją markę i ustanowić Cię jako autorytet w swojej niszy. Istnieją pewne techniki budowania linków, takie jak tworzenie treści, które mogą pokazać ludziom wiedzę firmy, a to może znacznie przyczynić się do budowania marki. Na przykład, jeśli utworzysz fragment treści oparty na danych branżowych i opublikujesz go, masz szansę stać się znanym ekspertem w swojej branży. Kiedy docierasz do innych osób i próbujesz uzyskać linki do swoich treści, pokazujesz swoją wiedzę i prosisz inne osoby z branży, aby pomogły rozpowszechniać słowa i pokazywać innym to samo.

Proste i skuteczne strategie budowania linków:

Istnieje szereg strategii budowania linków, które umożliwiają łączenie zewnętrznych witryn z Twoimi:

Tworzenie treści i promocja-Twórz atrakcyjne, wyjątkowe treści o wysokiej jakości, do których ludzie będą naturalnie chcieli się odwoływać i do których będą linkować i dzielić się z innymi.

Opinie i uwagi-Umieść swój produkt, usługę lub witrynę przed wpływowymi osobami z branży, takimi jak popularni blogerzy lub osoby z dużymi mediami społecznościowymi.

Linki od znajomych i partnerów-pytaj znajomych, których znasz, i osoby, z którymi pracujesz, o umieszczenie linku do Twojej witryny. Pamiętaj, że znaczenie ma znaczenie; linki z witryn znajdujących się w tej samej ogólnej branży lub niszy, w których Twoja witryna będzie miała większą wartość niż linki z losowych, niepowiązanych witryn.

Tworzenie wielu linków może zająć trochę czasu, ale bądź cierpliwy i pamiętaj, że skróty takie jak kupowanie linków są niezgodne z wytycznymi Google i mogą być druzgocące dla Twojego SEO. Nie ryzykuj.

Budowanie linków wewnętrznych

Innym bardzo ważnym elementem, który wpływa na pozycje strony w Google, oraz jej ogólną czytelność jest tworzenie wewnętrznych linków. Dzięki temu zabiegowi, nasza strona staje się powiązana ze sobą, a odwiedzający ja użytkownicy mogą często znaleźć wszystkie potrzebne informacje bez konieczności wychodzenia ze strony.

Google używa linków, aby dowiedzieć się, jakie treści na Twojej stronie są powiązane i wartość tych treści.

Relacje między treściami

Google indeksuje strony internetowe, podążając za linkami, wewnętrznymi i zewnętrznymi, za pomocą swoich botów. Pojawiają się one na stronie głównej witryny, zaczynają renderować stronę i podążać za pierwszym linkiem. Podążając za linkami, Google może ustalić relacje między różnymi stronami, postami i innymi treściami. W ten sposób Google dowiaduje się, które strony w Twojej witrynie pokrywają podobne tematy.

Wartość linku

Oprócz zrozumienia relacji między treścią Google dzieli wartość linku między wszystkie linki na stronie internetowej. Często strona główna witryny ma największą wartość linku, ponieważ zawiera najwięcej linków zwrotnych. Ta wartość linku zostanie udostępniona między wszystkimi linkami znajdującymi się na tej stronie głównej. Wartość łącza przekazana na następną stronę zostanie podzielona między łącza na tej stronie i tak dalej.

Dlatego twoje najnowsze posty na blog artykuły będą miały więcej wartości linków, jeśli podłączysz do nich linki ze strony głównej, a nie tylko na stronie kategorii. A Google szybciej znajdzie nowe posty, jeśli są połączone ze stroną główną.

Podsumowanie:

Po zapoznaniu się z tymi wskazówkami powinieneś posiadać ogólne rozeznanie w budowaniu linków do swojej strony oraz ich wartości dla wyszukiwarek. Linkowania, to jeden z najważniejszych elementów optymalizacji strony, więc nie pomijaj tego aspektu, kiedy będziesz walczył o najwyższe pozycje w Google, ponieważ bardzo znacząco wpływają na pozycjonowanie.

Leave a Reply