Zapewne wiele osób już kiedyś słyszało o takim zjawisku, jakim jest tak zwany dwell time. Natomiast z tego, co można w dalszym ciągu wywnioskować, bardzo duże grono z tych osób nadal nie wiem, z czym to działanie się tak rzeczywiście wiąże. Otóż, właśnie dlatego poniżej przedstawiamy Państwu najważniejsze informacje odnoszące się do tego działania, ale przede wszystkim do tego, czy warto dwell time zdecydować się śledzić.

Co należy rozumieć przez dwell time?

Przed zjawisko, jakim jest dwell time należy rozumieć nic innego, jak przede wszystkim to, że jest to nic innego, jak swoisty czas, który charakteryzuje się tym, iż zaczyna przemijać pomiędzy kliknięciem przez użytkownika linku odsyłającego do danej strony a powrotem do listy wyników wyszukiwania. Zjawisko to odznacza się również tym, iż jest to o wiele bardziej rozbudowana wartość, niż ta, którą mieliśmy okazję poznać przed wprowadzeniem tego rozwiązania, jakim jest nic innego, jak dwell time. Otóż, należy również zaznaczyć między innymi to, iż dwell time charakteryzuje się również tym, że nie można tego działania pod jakimkolwiek względem mylić błędnie z samą długością trwania sesji, jak również nie wolno mylić tego działania pod żadnym aspektem w szczególności ze wskaźnikiem odrzucenia. Inną bardzo ważną kwestią, o której nie można zapominać podczas tłumaczenia tego, czym jest dwell time jest przede wszystkim to, iż dwell time odznacza się też tym, że w większości przypadków należy stwierdzić, iż bardzo mało wnosi, jeżeli chodzi o taką sytuację, podczas której już mierzymy współczynnik odrzuceń, ruch powracający, jak również mikrokonwersje, bądź też konwersje.

Jak należy w umiejętny sposób mierzyć dwell time?

Otóż, jeżeli chodzi o kwestię umiejętnego mierzenia dwell time to należy zaznaczyć przede wszystkim to, iż trzeba w tym momencie wspomnieć nic innego, jak dwa podstawowe  pojęcia, do których należy zaliczyć przede wszystkim: Bounce Rate, jak również Czas Trwania Sesji. Bowiem, należy pamiętać, iż dwa te pojęcia w precyzyjny sposób nawiązują do tej samej kwestii, bądź też zachowania osoby, która korzysta z internetu.

Bounce Rate – należy przez to określenie rozumieć nic innego, jak przede wszystkim swojego rodzaju procentowy wskaźnik, który mówi w szczególności o tym, jaki odsetek użytkowników kliknął pierwszy wynik organicznego wyszukiwania, a w następnej kolejności powrócił bez wykonywania żadnej akcji, by móc w odpowiedni sposób, szybko i prostu przejść do strony znajdującej się na drugim miejscu.

Czas Trwania Sesji jest to nic innego, jak określenie, które w precyzyjny sposób jest w stanie określić, ile dokładnie czasu dany użytkownik internetu spędził na konkretnej witrynie internetowej.

Dwell Time – przez to określenie trzeba rozumieć w szczególności wszelkie spędzony czas na danej witrynie internetowej przez danego użytkownika internetu podczas sytuacji, w której taki użytkownik internetu miał możliwość dostać się danej strony www, aczkolwiek z organicznych wyników wyszukiwania, a w następnej kolejności miał możliwość powrócić do niej. Trzeba również pamiętać, iż w takim czasie każdy użytkownik internetu posiadał swoistą możliwość przeglądania różnorodnych podstron znajdujących się na danej stronie internetowej.

Warto również zaznaczyć przede wszystkim to, iż w dalszym ciągu różnorodnych informacji na temat Dwell Time jest bardzo mało, a w szczególności, jeżeli chodzi o kwestię zbiegania informacji w  Google Analytics. Dlatego też, w tego powodu, istnieje możliwość wyłącznie odpowiedniego zweryfikowania czasu trwania sesji. Aczkolwiek należy pamiętać, iż podczas wykonywania takiej czynności nie będzie to już  taka sama statystyka. Będzie się ona bowiem znacząco różnić od tej poprzedniej. W związku z tym, trzeba wiedzieć przede wszystkim to, że każdy wskaźnik Dwell Time daje możliwość swoistego informowania przede wszystkim o tym, jak długo trwały te sesje. Przy czym, chodzi tutaj w szczególności o takie sesje, które zakończyły się powrotem do wyników wyszukiwania. Dlatego też, należy zaznaczyć, iż takiego rodzaju użytkownicy internetowi w większości przypadków nie będą mieli możliwości znalezienia na  danej witrynie www dokładnie tego, czego szukali. W związku z tym, w szczególności z tego powodu taka statystyka będzie charakteryzowała się tym, iż w większości takich przypadków wiele witryn internetowych  może być bardzo ważna. Trzeba też pamiętać o tym, iż przede wszystkim zazwyczaj  zdecydowanie lepiej poprosić o pomoc wykwalifikowanego specjalistę, który posiada nie tylko odpowiednią wiedzę w tym zakresie, ale również odpowiednie doświadczenie w tym aspekcie. W związku z tym, jeżeli znasz podstawy HTML, po zapoznaniu się z poradnikami dostępnymi w sieci może dojść do takiej sytuacji, iż samemu uda Ci się tego w odpowiedni sposób dokonać. Aczkolwiek, jeżeli takiej wiedzy nie posiadasz to lepiej nie rób tego na własną rękę i zwróć się do odpowiedniej firmy SEO, która się w tym temacie specjalizuje. Bowiem tylko wtedy będziesz mógł mieć całkowitą pewność, że wszystkie działania podjęte w tym zakresie będą sprawdzały się tak jak powinny.

Wszystko to, co musisz wiedzieć o tym, co Dwell Time mówi o SEO i UX?

Otóż, warto zaznaczyć przede wszystkim to, iż jeżeli już  wieszco to Dwell Time, to warto również powiedzieć w szczególności dodatkowo to, jakie ma znaczenie w kontekście SEO oraz UX. Wobec tego, mając to na względzie trzeba zaznaczyć, że przede wszystkim w jakimkolwiek  oficjalnym komunikacje od Google w dalszym ciągu  nie miała okazji pojawić się żadna  informacja, która mogłaby się odnosić do tego, iż taki swoisty  wskaźnik ten posiadał bardzo duże znaczenie w pozycjonowaniu. Przy czym trzeba mieć na uwadze też to, iż rozwiązanie jakim jest przede wszystkim Dwell Time w SEO powinno się też całkowicie zignorować. Wpływ na takie zjawisko ma przede wszystkim to, że przeglądarka internetowa, jaką jest w szczególności Google nic nie wspomina o tej statystyce. Aczkolwiek dla porównania należy powiedzieć, iż na przykład Bing, czyli wyszukiwarka internetowa, która w obecnych czasach jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, bardzo wyraźnie wskazała, iż rozwiązanie, jakim jest nic innego, jak Dwell Time odgrywa istotną rolę nie tylko w samym  SEO , ale również w precyzyjnym ustalaniu pozycji.

Trzeba jednak pamiętać w szczególności o tym, iż wyszukiwarka internetowa, jaką jest nic innego, jak Google stawia sobie, jako główne zadanie przede wszystkim w odpowiedni sposób dopasowywać organiczne wyniki wyszukiwania do wszystkich osób korzystających z internetu i wyszukiwania różnorodnych informacji w taki sposób, by móc w umiejętny sposób przede wszystkim utrzymywać kluczowy kontakt z konkretną stroną internetową by dla takiego użytkownika internetu kontakt taki był w pełni satysfakcjonujący. Dlatego też głównym wyznacznikiem takiego działania jest przede wszystkim to, że wszystkie strony internetowe funkcjonujące w sieci muszą cechować się przede wszystkim nie tylko  bardzo wysoką jakością, ale również użytecznością i niskim skomplikowaniem.

Co można zrobić, aby móc w jeszcze bardziej skuteczny sposób spróbować udoskonalić rozwiązanie, jakim jest dwell time?

Otóż, trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, aby móc udoskonalić w jeszcze większym stopniu funkcjonowanie dwell time powinno się w szczególności: w jak największym stopniu poddać optymalizacji wszystkie błędy znajdujące się na konkretnej stronie internetowej, w odpowiedni i szybki sposób dopasować interfejs do danej strony www, zadbać w jak największym stopniu o wszystkie treści znajdujące się na danej stronie internetowej, w jak największym stopniu starać się unikać jakichkolwiek clickbaitowych treści i tytułów, jak również należy starać się, aby cała struktura strony internetowej była w pełni pozbawiona jakichkolwiek pustych lub też nieatrakcyjnych podstron i treści oraz by wszystkie podstrony znajdujące się na danej witrynie internetowej były w odpowiedni sposób podlinkowane, jeżeli chodzi o aspekt wewnętrzny. Wtedy będziemy mieli pewność, że dwell time działa tak, jak byśmy sobie tego życzyli.

 

Leave a Reply