Google nie indeksuje Twojego serwisu jest na to sposób.

Indeksacja strony w 2022 roku jak ją poprawić.

Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się jak ja sobie radzę z tym problemem indeksowania w Google.Pierwsze pytanie jakie należy sobie postawić po co nam indeksowanie strony przez roboty Google  ? Odpowiedź jest banalnie prosta – indeksowanie witryny bezpośrednio łączy się pojawieniem strony w indeksie Google. Jeśli naszej witryny nie ma w indeksie Google lub wypadła ona z indeksu Google to oznacza, że potencjalny użytkownik wyszukiwarki jej nie znajdzie. 

Od listopada 2021 roku praktycznie każdy serwis boryka się z problem zindeksowania podstron. W jaki sposób można najszybciej zweryfikować ile stron jest w indeksie ?

Ja używam dwóch sposobów :

Pierwszy to komenda site:

Jak sprawdzić indeksację w Google

Druga metoda to program Scrapebox (tak sprawdzam indeksowanie strony ) :

sprawdzanie indeksacji google scrapebox

 

3 metoda  wykorzystanie Google Search Console aby ocenić indeksowanie strony w Google.

search console sprawdzanie indeksacji

 

Niedawno Google uruchomiło nowe narzędzie : Search Console URL Inspection API

Jest ono idealne dla programistów ponieważ w łatwy sposób pozwala na odpytywanie Google i sprawdzanie indeksacji. Powstało kilka ciekawych tools’ow bazujacych na tym interfejsie :

https://valentin.app/inspect.html

https://tools.mydomain.dev/

Można też łatwo zauważyć, że  Api zostało zaimplementowane w popularnym Screaming Frogu.

 

Dlaczego nie używam zgłaszania adresu url w search console aby sprawdzić indeksację strony ?

Zapewne dlatego, że nie daje to żadnych efektów. Jeśli chcesz zwiększyć % indeksacji w Google i uzyskać bardzo szybkie indeksowanie w Google, to jedyne co Ci pozostaje to użycie systemu indeksującego. Jeśli chcesz trafić do topów wyszukiwarki Google, musisz poprawić indeksowanie swojej witryny.

 

 

Jak poradzić sobie z brakiem indeksacji ?

Algorytmy Google działają niestety obecnie bardzo ślamazarnie.Indeksacja strony to jeden z 3 najważniejszych czynników dla witryny (pozostałe dwa to architektura informacji/treści i zewnętrzne/wewnętrzne linkowanie ). Na chwilę obecną znamy tylko jedno rozwiązanie. To jest skorzystanie z systemów wspierających indeksację. Osobiście mogę polecić Wam własny system :  speed-links.net/

 

Ceny są bardzo atrakcyjne porównując do konkurencji  ( https://indexmenow.com/ ) . Na rynku jesteśmy ponad 4 lata, więc jesteśmy sprawdzonym graczem.

Chcesz szybko zwiększyć indeksację swojego serwisu ? Skorzystaj z systemu,który oferuje niemalże natychmiastowe indeksowanie serwisu w Google.

Obsługa systemu jest wręcz banalna :

 

Indeksacja w Google system speed links

Polega na wgraniu listy plików i to wszystko. Po 48 godzinach uzyskujemy indeksacje ponad 76 % dla jakościowego kontentu.

Jak działa indekser strony ?

 

Indekser jest alternatywą do dodawania strony w search console i przesyłania mapy witryny. Jego działanie opiera się na tym , że robot Google zostaje „zachęcony” do przeprowadzanie działania „indeksacja strony” co powoduje bardzo szybkie indeksowanie strony w Google. Jest to proces 100 % White Hat i bezpieczny dla serwisu.

 

Google nie indeksuje strony – powiemy ci dlaczego ?

W dzisiejszej dobie internetu, gdy uwaga znaczącej części ludzi skupiona jest na urządzeniach mobilnych, posiadanie dobrze zaprojektowanej strony internetowej jest niemal koniecznością do odniesienia sukcesu firmy. Miliony użytkowników codziennie przegląda treści znajdujące się w internecie w poszukiwaniu rozrywki, pracy, lub produktów. Dlaczego więc nie wykorzystać tej sytuacji poprzez przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów do naszej firmy za pomocą narzędzi, które oferuje nam internet.

Promowanie w internecie to bardzo złożony proces. Do zbudowania marki swojej firmy, możemy posłużyć się kilkoma wielkimi platformami sieci społecznościowych: FacebookLinkedlnYouTube,TwitterInstagramPinterestSnapchat, lub skupić się na nieco starszym rozwiązaniu, jakim jest walka o wysoką pozycję w wyszukiwarkach Google. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście połączenie kilku narzędzi i rozpoczęcie promocji na kilku kanałach naraz. Pozwoli to na dotarcie do zdecydowanie szerszego grona potencjalnych klientów. Dziś jednak, w głównej mierze skupimy się naGoogle, a dokładniej na tym, dlaczego twoja strona nie jest indeksowana przez największą globalną przeglądarkę, oraz damy ci kilka wskazówek, jak możesz to naprawić.

Dlaczego pojawianie się w wyszukiwarkach jest ważne?

Zanim jednak przejdziemy do naszego dzisiejszego problemu, musimy najpierw zdać sobie sprawę z tego, dlaczego w ogóle warto się nim przejmować. Jak już wiemy, najlepszym sposobem na dotarcie do klientów jest stworzenie strony internetowej firmy. Jednak prawdziwym wyznacznikiem tego, jakie przyniesie ona korzyści jest to, jak wiele osób ją odwiedzi. Załóżmy, że klient wpisuje w wyszukiwarce frazę, która jest ściśle związana z działalnością naszej firmy. W takiej sytuacji, jeśli nasza strona znajduje się wysoko w rankingach Google, istnieje duża szansa, że klient wybierze właśnie nią i zapozna się z przedstawioną ofertą. Co jednak, gdy pomimo tego, że nasza strona przedstawia doskonałą ofertę, nie jest indeksowana? Oznacza to tyle, że nasi klienci nie mają nawet możliwości, żeby dowiedzieć się o jej istnieniu.

Co to jest indeks Google?

Aby w prosty sposób wytłumaczyć, czym jest Index Google, posłużymy się przykładem działania bibliotek. Jeśli chcesz znaleźć książki na dany temat, szukasz w katalogu kart, aby znaleźć listę książek na ten temat. Google działa zasadniczo w ten sam sposób. Gdy szukasz czegoś w Google, nie przeglądasz rzeczywistej sieci – przeglądasz katalog kart Google. Następnie Google wyświetla karty, które uważa za istotne dla twojego zapytania w formie strony wyników wyszukiwania. Google buduje swój indeks, klikając w odsyłacze sieci (indeksowanie), rejestrując informacje o stronach, na których się znajduje, i zapisując te informacje w indeksie (indeksowanie).

Czy Twoja witryna jest indeksowana?

Istnieje kilka sposobów sprawdzenia, czy witryna została zindeksowana. Jednak najłatwiejszy z nich polega na wprowadzeniu do wyszukiwarki adresu URL swojej domeny za pomocą ,,site” przed nią np. ,,Site: przykładowastrona.pl”.  Wyniki pokazują wszystkie strony Twojej witryny, które zostały zindeksowane, oraz bieżące metatagi zapisane w indeksie wyszukiwarki. Jeśli żadna z twoich stron się nie pojawi, oznacza to, że twoja witryna nie została jeszcze zindeksowana.

Dlaczego witryny nie znajdują się w wynikach wyszukiwania

Algorytm oraz działanie Google jest skomplikowane. Opanowanie go i zapoznanie się z systemem działania, mogłoby przynieść każdemu z nas ogromne korzyści finansowe. Niestety jest to niemal niemożliwe, dlatego przyjrzyjmy się, dlaczego nasza strona nie jest indeksowana. Oto, co może uniemożliwiać wyświetlanie witryny w wynikach wyszukiwania:

  • Google jeszcze nie zaindeksował Twojej witryny, ponieważ jest zbyt nowa
  • Twoja witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem indeksowania w wyszukiwarkach
  • Twój rynek słów kluczowych jest bardzo konkurencyjny
  • Twoja witryna ma tagi „bez indeksu”
  • Twoja witryna została ukarana i usunięta z Google
  • Poniżej przedstawiamy wam nieco bardziej szczegółowo, każdą z tych przyczyn, tak abyś sam mógł zlokalizować problem.
  • Google nie zindeksował jeszcze twojej witryny

Czasami aktualizacja wyników wyszukiwania przez wyszukiwarkę może potrwać tydzień lub dłużej. Dzieje się tak, ponieważ Twoja witryna jest nowa i nie ma żadnych linków przychodzących. Najpierw utwórz konto w narzędziach Google dla webmasterów. Po zarejestrowaniu się i wskazaniu Google adresu URL mapy witryny.xml, możesz poprosić ich o ponowne zindeksowanie adresów URL. Jednak  Google otrzymuje bardzo wiele żądań, że ta funkcja nie zawsze działa natychmiast (zwłaszcza jeśli masz nową lub dużą witrynę). Jeśli nie chcesz tworzyć konta Narzędzi Google dla webmasterów, wypróbuj ten link, aby dodać swój adres URL do Google: http://www.google.com/addurl/. Google nie dodaje wszystkich przesłanych adresów URL do swojego indeksu i nie można przewidzieć ani zagwarantować, czy i kiedy  przesłane adresy URL pojawią się w ich indeksie. Trzeba się jednak liczyć z tym, że będzie trzeba poczekać na to około tygodnia lub dwóch.

Twoja strona jest zbyt nowa

Czy właśnie zbudowałeś i uruchomiłeś nową stronę internetową? To bardzo dobra decyzja dla twojej firmy, jednak zanim zaczniesz zauważać pierwsze rezultaty, to zazwyczaj może upłynąć do czterech tygodni, zanim zacznie pojawiać się ona w wynikach wyszukiwania. Chociaż możemy być przyzwyczajeni do szybkiego uzyskiwania informacji w Internecie, indeksy wyszukiwarek mogą być dość powolne. Usiądź wygodnie, poczekaj i dowiedz się więcej o algorytmach wyszukiwarek, zanim zaczniesz się martwić.

Twoja strona ma tagi „bez indeksu”

Możesz użyć niestandardowego kodu, aby poinformować wyszukiwarki, aby nie indeksowały Twojej witryny lub konkretnych stron. Jeśli ty lub ktoś, kto zaprojektował twoją witrynę, dodał ten kod, wyjaśniałoby to, dlaczego nie pojawia się ona w wynikach wyszukiwania.

Twoja witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem indeksowania w wyszukiwarkach

Po przesłaniu witryny do wyszukiwarki, bot Google jest wysyłany do twojej witryny w celu indeksowania jej treści. Te boty nie wyświetlają twojej witryny tak odwiedzający. Skanują witrynę w poszukiwaniu meta treści, nasycenia słowami kluczowymi, wartościowego contentu i wielu innych czynników. Dlatego musisz wziąć pod uwagę, jakie treści są faktycznie widzialne z punktu widzenia wyszukiwarek.

Twój rynek słów kluczowych jest bardzo konkurencyjny

Wyszukiwarki pomagają milionom użytkowników na całym świecie w poruszaniu się po Internecie i znajdowaniu określonych treści wśród miliardów stron internetowych.

Oznacza to ogromną konkurencję, szczególnie, gdy decydujemy się na określenie naszej strony bardzo często wyszukiwana frazą. Na samym początku warto zastosować inną taktykę. Upewnij się, że celujesz w mniej konkurencyjny rynek słów kluczowych, dzięki czemu możesz zyskać uwagę konsumenta.

Twoja witryna została usunięta z Google

Jest to chyba najgorszy z możliwych powodów, z których nasza witryna może nie być indeksowana.  Google może tymczasowo lub trwale usunąć witryny z indeksu i wyników wyszukiwania, jeśli uważa, że jest do tego zobowiązana przez prawo lub jeśli strony nie spełniają wytycznych jakościowych Google lub z innych powodów, na przykład jeśli witryny szkodzą możliwości użytkowników w znalezieniu odpowiednich informacji.

Oto różne sposoby, w jakie Google może usunąć twoją witrynę z wyników wyszukiwania:

Deindexed – oznacza to, że twoja domena zostanie całkowicie usunięta z Google. Znany również jako Banned.

Penalized – twoja domena lub strona nadal istnieje, ale żadnej z twoich stron nie można znaleźć za pomocą bardzo bezpośrednich zapytań. Kara ta może być automatyczna dzięki algorytmowi Google lub ręcznie zastosowana przez inżyniera Google.

Sandboxed – Twoja domena lub strona nie były Deindexed ani Penalized, ale ruch uzyskiwany przez Google nagle gwałtownie spada. W takiej sytuacji, twoja witryna jest zazwyczaj karana z powodu naruszania wskazówek Google odnoszących się do jej jakości. Jeśli taka sytuacja nastąpi, to zostaniesz poinformowany o tym za pomocą Search Console.

Jeśli otrzymasz powiadomienie, że Twoja witryna narusza nasze wskazówki dotyczące jakości, musisz zmodyfikować witrynę, aby spełniała te wytyczne, a następnie przesłać ją do ponownego rozpatrzenia.

Blokujesz indeksowanie Twojej witryny przez wyszukiwarki

WordPress posiada wbudowaną funkcję, która pozwala instruować wyszukiwarki, aby nie indeksowały witryny. Ta funkcja jest automatycznie włączana po uruchomieniu nowej witryny WordPress. Więc musisz go ręcznie wyłączyć. Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić ustawienia, i zmienić możliwość wyszukiwania.

Leave a Reply