Google podmioty zależne – o co chodzi?

Co to jest spółka zależna? Spółka zależna to spółka zarządzana przez tzw. spółkę matkę. Oznacza to sytuację, w której jedna firma jest własnością lub jest kontrolowana przez inną ze względu na jej dominujące interesy lub możliwość określania polityki finansowej i operacyjnej. Jedną z takich spółek zależnych jest firma Google Inc., która zarządzała nią w 2015 roku. szac. Alfabet Inc.

Historia Google

Google LLC (dawniej Google Inc.) została założona w 1998 roku przez Larry’ego Page’a i Sergeya Brina. Jej głównymi produktami są dobrze znane (lub nie) popularne (lub nie) wyszukiwarki Google, dane, informacje i produkty w Internecie. W wielu krajach mam stronę internetową w Google, więc SEO (to co robię) jest w większości wyłączone z działań optymalizacyjnych. Jest bardzo duży (w przybliżeniu. 98%) Udział w rynku. Z biegiem czasu Google w pełni rozwinął swoje produkty i przejął kilka firm na rynku. Na przykład nie wszyscy wiedzą, że popularne narzędzie analityczne Google Analytics nie zostało pierwotnie stworzone przez gigantów z Mountain View.

Google – nowe nabytki

Powstała w 2005 roku wraz z przejęciem firmy Urchin Tools. Portfolio produktów Google obejmuje również YouTube i Android. Spółka dominująca Alphabet Company Limited została założona w 2015 roku ze względu na szeroką gamę produktów i struktury ekspansji firmy. Spółką macierzystą Alphabet Inc. nadal kieruje dyrektor generalny Sundar Pichai. Alphabet, podobnie jak poprzedni Google, jest notowany na giełdzie w ramach indeksów GOOG i GOOGL. W latach 2001-2020 Google (i Alphabet) przejęły około 238 firm, zanim stały się spółkami zależnymi lub połączyły się w istniejące grupy (np. Pointy zostało połączone z Google Maps, a Stratozone zostało połączone w istniejące grupy). Chmura).

Sundar Pichai – szef zaprezentowany w 2015 roku

Szefem Google jest Sundar Pichai, osoba, która dała się poznać, jako bezkompromisowy analityk, który łatwo nawiązuje współpracę, nie tylko z firmami, ale również z rządami. Pichai był związany z Google już wcześniej, w 2015 roku ugruntował swoją pozycję w firmie.

Wyszukiwarka google – wiodący produkt

Najbardziej znanymi usługami firmy są wyszukiwarka internetowa Google i jej usługi reklamowe, AdWords i AdSense, które są głównym źródłem przychodów firmy. Inne aplikacje to popularny Gmail, Mapy Google i Google Earth. Głównymi produktami na rynku oprogramowania są Google Chrome i Google Desktop. Od 2007 roku w rozwój platformy Android zaangażowane są Google i inne firmy należące do Open Handset Alliance. Firma jest dobrze znana z tajności planowanych przyszłych usług, ale według własnego oświadczenia założyciela jest również powiązana z takimi kwestiami, jak sztuczna inteligencja na dużą skalę. Firma rozpoczęła produkcję własnego systemu operacyjnego o nazwie „Google Chrome OS”. Pisz kod oparty na systemie Linux w oparciu o oprogramowanie open source, szybciej niż konkurencyjne produkty i zużywaj mniej zasobów obliczeniowych. Zgodnie z zapowiedziami Google nowy system zostanie zainstalowany, a Twój komputer zostanie podłączony do Internetu w ciągu kilku sekund. 20 czerwca 2014 r. Google uruchomiło płatne wypożyczanie i kupowanie filmów cyfrowych w Polsce. Filmy oferowane są w wersji kinowej [11] i można je nabyć bezpłatnie lub wypożyczyć na miesiąc. A od 2016 roku Google udostępnia własny serwer czasu.

Google – nazwa i podmioty zależne

Nazwa „Google” została błędnie napisana w słowie „googol”. Autorem terminu był Milton Sirotta, amerykański matematyk, spopularyzowany przez Edwarda Kasnera, wuja Sirotty’ego. „Googol” oznacza potęgi 10-100 (jeden punkt dziesiętny i 100 zer). Jesienią 1997 roku Brin i Page potrzebowali nowej nazwy dla wyszukiwarki BackRub. Zwrócili się o pomoc do swojego przyjaciela Shauna Andersona w sypialni Page’a. Był odpowiedzialny za spisanie na tablicy każdego słowa, które przyszło mu do głowy. Wreszcie podczas sesji 15 września 1997 r. Sean zaproponował Googolplex, argumentując, że „ludzie próbują opracowywać produkty, które mogą pobierać duże ilości danych, ale Googol to ogromna liczba”.

Nietypowa nazwa przyjęta

Larry’emu spodobała się nazwa, więc potwierdził, że domena jest bezpłatna, zarejestrował domenę, nie zauważając błędu, który popełnił podczas wpisywania „Google” tamtej nocy, i napisał nową nazwę na tablicy ogłoszeń w pokoju. Tamara Muntsner napisała rano: „Czy powinnam być Googolem?” Dokładna nazwa jest zarejestrowana od dwóch i pół roku. Początkowo wyszukiwarka działała na serwerze w domenie google.stanford.edu na Uniwersytecie Stanforda w Stanach Zjednoczonych, ale 15 września 1997 r. google.com została zarejestrowana. Firma została zarejestrowana 4 września 1998 roku. Pierwszym wsparciem finansowym dla Google było 100 000 dolarów, które zebrano przed utworzeniem Google. Sponsorem jest Andy Vectorheim, współzałożyciel Sun Microsystems, czyli Business Angel Finance. Oryginalna wersja nazwy Google mówi, że Behitoruszaimu popełnił błąd, umieszczając firmę na czeku na 100 000 dolarów. 10 sierpnia 2015 r. obecny dyrektor generalny Larry Page ogłosił utworzenie nowej firmy Alphabet Inc. Od 3 października 2015 r. Google jest spółką zależną Alphabet, a SundarPihai jest dyrektorem generalnym Google. Akcje GOOG i GOOGL są obecnie akcjami Alphabet.

Przejęcie Panoramio

W lipcu 2007 r. aresztowano zaangażowany port Panoramio. Zgodnie z obietnicą i obietnicą zdjęcia użytkowników Panoramio z kontami Google zostaną przesłane do Zdjęć Google po zamknięciu tego portalu. W rzeczywistości portal Panoramio nie działał 1 lutego 2018 r., ale do tej pory (czerwiec 2018 r.) pliki nie zostały wysłane do Google lub są wysyłane jako ślady. Klienci Panoramio obsługują bramy itp. Często zdarza się również utrata ponad tysięcy zdjęć na dysku zewnętrznym. Wszelkie stare zdjęcia do Map Google automatycznie dodane ze starego portalu Panoramio również znikną.

Google – kontrowersje

Niektóre metody stosowane przez Google, takie jak zbieranie i przechowywanie wprowadzających w błąd danych o poszczególnych użytkownikach i twierdzące, że wspierają cenzurę internetową, są kontrowersyjne. Inną częstą skargą na Google jest niejednoznaczna polityka prywatności. Do niedawna nie ograniczało to tego, jak długo firma będzie przechowywać żądanie użytkownika i jak długo będzie używać plików cookie. W 2007 roku firma nieznacznie zmieniła swoją politykę w tym zakresie. W 2007 roku Instytut Chrześcijański oskarżył Google o dyskryminację organizacji chrześcijańskich i odmowę płatnej reklamy na stronie Pro Life, co było zasadą wolności religijnej w prawie brytyjskim z 2006 roku. Wielka Brytania.

Cenzura i reklamy – źródło problemów google

Wpisz słowo kluczowe „aborcja”, a zobaczysz reklamę. Google opowiada się za zakazem reklam w witrynach, które łączą religię z takimi zagadnieniami jak aborcja. Wyrok sądu został uzgodniony we wrześniu 2008 roku, a Google został zwolniony z pracy i zamknięty. Podobny incydent miał również miejsce w Polsce. Czas, aby Google dezaktywowało wyświetlanie reklam autoryzowane przez StowarzyszenieKultury Christianim. Panna młoda Peptoru, Scaruga. Komunikat miał promować protesty przeciwko przyjęciu przez Polskę Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej. W międzyczasie japońska wyszukiwarka Google musiała usunąć niektóre automatyczne sugestie, które pojawiały się po tym, jak nazwiska niektórych osób sugerowały, że przejęta osoba miała przeszłość kryminalną.

Google – spory sądowe

13 maja 2014 roku Europejski Trybunał Sprawiedliwości nakazał spółce umożliwienie obywatelom Unii Europejskiej usunięcia swoich informacji ze stron wyszukiwarek. Ta umiejętność odpowiadała na mieszane emocje mas, jak to ujął mężczyzna. Zostałem uznany za winnego posiadania pornografii dziecięcej. Sam Google powołał specjalną grupę doradczą doradców prawnych i filozofów, aby dokładnie określić słuszność nadchodzących wniosków. Przed poprzednim orzeczeniem Google uważało, że podobne działania noszą znamiona cenzury. W lipcu 2017 r. inżynier Google, James Damore, opublikował notatkę w swoim intranecie, kwestionując adekwatność inicjatywy firmy na rzecz różnorodności. W artykule Damore sugeruje, że przede wszystkim w branży komputerowej niski udział kobiet niekoniecznie jest wynikiem napiętnowania i dyskryminacji, ale raczej jest wynikiem naturalnych różnic między interesami kobiet i mężczyzn. Twierdził również, że społeczeństwo jest wrogo nastawione do tych, którzy wyrażają konserwatywne poglądy. 5 sierpnia po tym, jak wielu pracowników Google skrytykowało treść dokumentu na Twitterze, treść notatki została opublikowana na płycie głównej. 7 sierpnia Damore został zwolniony z firmy. 8 stycznia 2018 r. Damore wniósł pozew zbiorowy przeciwko firmie za dyskryminujące zachowanie, wraz z innym pracownikiem Google, który został zwolniony. Zgodnie z postępowaniem Google stworzyło atmosferę akceptacji wrogości i dyskryminacji białych i konserwatystów.

Alphabet inc, czyli Google i podmioty zależne

Poważne zmiany strukturalne w Google ogłoszone jakiś czas temu w końcu stają się rzeczywistością. 10 sierpnia 2015 r. Google ogłosił, że utworzy nową spółkę notowaną na giełdzie o nazwie Alphabet Inc. Strona internetowa Państwowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (www.sec.gov). Alphabet powstała poprzez przejęcie spółki zależnej Google, a zakres jej działalności się skurczył. Nowe firmy to firmy takie jak Google, Nest Labs i Calico, a także mniejsze firmy, takie jak Google X, Google Capital, Google Ventures, Google Fiber i Life Sciences. Alfabet będzie obejmował produkty takie jak Android, Wyszukiwarka Google, YouTube, Aplikacje, Mapy i Reklamy, a także więcej oddzielnych operacji. Powyższy GoogleX odnosi się konkretnie do dronów lub samojezdnych samochodów. Wiele się zmieniło, ale prawda jest taka, że użytkownicy są tego dezorientująco świadomi. Firma ma siedzibę w Kalifornii i jest kierowana przez założycieli Google, Larry’ego Page (CEO) i Sergey Brin (CEO), a SundarPichai został mianowany CEO Google. Firma nadal działa w indeksach giełdowych GOOG i GOOGL. Oczywiście Alphabet powinien dodać, że jest właścicielem domeny najwyższego poziomu .xyz zamiast alfabetu.com. Oficjalny adres to abc.xyz i co ciekawe, 10 sierpnia w jednej z kropek ukryto wpis na blogu Google zawierający link do holi.xyz.

Google inc, Alphabet inc – o co w tym chodzi?

Jeżeli chodzi o google podmioty zależne, to skomplikowana sprawa. Sięgać trzeba do niedalekiej historii firmy. Google nie jest obecnie właścicielem domeny internetowej Alphabet.com należącej do Alphabet, ale jest własnością innej firmy, znanej również jako Alphabet.com, spółki zależnej BMW. Zamiast tego jest właścicielem domeny najwyższego poziomu .xyz. Domena najwyższego poziomu .xyz została uruchomiona w 2014 roku, a HBO stworzyło stronę internetową hooli.xyz dla firm technologicznych z Doliny Krzemowej masowo parodiujących. Witryna alfabetyczna abc.xyz korzysta z tej samej domeny najwyższego poziomu. Wpis na blogu Google z 10 sierpnia 2015 r. zawiera link do hooli.xyz ukryty pod jednym z punktów końcowych fraz. Podczas gdy Google jest największą firmą w grupie, Alphabet jest również spółką macierzystą Calico, Google Ventures, Google Capital, Google X i Nest Labs. Wiele firm, które były wówczas częścią Google, przeszło na alfabet, ale najważniejszymi produktami i usługami Google, takimi jak system operacyjny Android, YouTube i wyszukiwarka Google, są Google, Inc. Jeszcze nie przekonwertowano na. Alfabet.

Leave a Reply