Nowości ze świata SEO, czerwiec 2019

Wysoka pozycja w Google to jeden z najważniejszych elementów w rozwoju firmy stawiającej na nabywanie nowych klientów, generowanie leadów oraz sprzedaż przez internet. Prawdą jest, że większość osób otwiera tylko pierwsze trzy strony zajmujące najwyższe pozycje w wyszukiwarce.

Cała sztuka w osiągnięciu tego polega na zoptymalizowaniu stron pod SEO. I pomimo tego, że coraz więcej osób zna podstawowe praktyki SEO, to wciąż zmieniające się trendy utrudniają ten proces. Przyjrzyjmy się więc największym trendom i nowościom ze świata SEO, które mogą pomóc ci utrzymać, lub wywalczyć satysfakcjonującą pozycję w wyszukiwarce. Czasem konieczny może się okazać nawet całkowity update strony, aby utrzymać dotychczasowe wyniki.

Urządzenia mobilne na pierwszym miejscu

Urządzenia mobilne stają się priorytetem dla wyszukiwarki Google. W marcu 2018 r. Firma ogłosiła wprowadzenie czegoś, co nazywa się indeksem mobilnym. Ta brzmiąca technicznie nazwa oznacza po prostu, że jeśli masz zarówno wersję desktopową, jak i mobilną swojej witryny, boty Google najpierw sprawdzą tą dla telefonów komórkowych, podejmując na jej podstawie decyzję o rankingu witryny w wynikach wyszukiwania.

To nie jest polityka dotycząca tylko telefonów komórkowych, więc jeśli masz tylko stronę internetową na komputery stacjonarne, nadal można ją zaindeksować-brak mobilnego bliźniaka może po prostu oznaczać niższą pozycję w SERP.

Jednak to nie wszystkie zmiany, które sprawiają, że urządzenia mobilne są ważniejsze dla Google niż komputery. Zaledwie kilka miesięcy po wydaniu indeksu na telefony komórkowe Google uruchomił również aktualizację prędkości dla urządzeń przenośnych. To znaczy, że szybkość ładowania jest czynnikiem, w jaki sposób obliczają ranking witryn mobilnych. W prostym tłumaczeniu: błyskawicznie działająca strona mobilna = złoty bilet SEO.

Wygraj miejsce w Snippetach

Magazyny modowe na całym świecie nie są jedynymi, które szukają „kolejnej wielkiej rzeczy”. Google nieustannie poszukuje nowego wyglądu, ponieważ stara się wyświetlać wyniki w najbardziej wygodnym formacie dla swoich użytkowników. Ostatnio naprawdę wkracza w ten format, nazywany polecanymi fragmentami. Z całą pewnością je widziałeś (i prawdopodobnie też ich używałeś), nawet jeśli nie wiedziałeś, jak są nazywane.

Cóż Snippety, są fragmentem akapitu umieszczonym powyżej bardziej klasycznych niebieskich list w SERPach, często pojawiających się w odpowiedzi na pytanie. Te polecane fragmenty zajmują miejsce na stronie, które jest znane jako „pozycja zero”. Dotarcie do pierwszej pozycji było bardzo popularne w 2018 r. W 2019 r. Chodzi o zajęcie miejsca 0.

Wracając do tego, jak przeskoczyć z listy organicznej na pierwszą stronę do opisanego fragmentu, zastanówmy się nad funkcją tych widocznych pól, dzięki czemu będziemy mogli zrozumieć, jak odpowiednio ustrukturyzować zawartość. Google używa ich, aby odpowiedzieć na pytanie użytkownika w najszybszy możliwy sposób, pomijając potrzebę klikania przez wyszukiwarkę dodatkowego linku w celu uzyskania żądanych informacji. Celem jest więc pokazanie Google, że Twoja strona idealnie pasuje do tego pożądanego miejsca.

Doświadczenie użytkownika

W świecie marketingu badania wciąż idą w kierunku poszukiwaczy internetowych, gdy wpisują konkretne słowa kluczowe. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek nie polega tylko na umieszczaniu popularnych słów kluczowych na stronach internetowych. Chodzi o integrację słów kluczowych, aby twoja witryna spełniała swoją rolę dla wyszukiwarki. Dla własnej korzyści chcesz, aby konsumenci, którzy zamierzali szukać produktów i usług oferowanych przez twoją witrynę.

Gdy ktoś wyszukuje określoną frazę w wyszukiwarce, wyszukiwarka chce dać najdokładniejszy i pomocny wynik. Dla osoby poszukującej, gdy są one doprowadzone do bardziej praktycznego rezultatu, dają im dobre pojęcie o tym, z kim powinni robić interesy.

Optymalizacja intencji jest przyszłością, ponieważ przyszłość wyszukiwania, 2019 i później, to wyszukiwanie głosowe. Wyszukiwanie głosowe oczyszcza intencje użytkownika w przyspieszonym trybie. Zamiast wpisywać skrócone wersje zamiaru wyszukiwania, konsument może teraz jasno określić, czego szuka w zakresie produktów lub usług, a nawet informacji.

Najlepszym sposobem na osiągnięcie optymalnej intencji użytkownika jest myślenie o sobie jako o tym, kto przeprowadza wyszukiwanie. Czego szukasz? Jakie wezwania do działania wpłyną na ciebie, aby dowiedzieć się więcej o produkcie lub usłudze? Jaka wartość byłaby najbardziej adekwatna do twoich doświadczeń ze stroną?

Optymalizacja intencji użytkownika w 2019 r. Będzie ważniejsza niż kiedykolwiek, głównie ze względu na wzrost wyszukiwania głosowego.

Wyszukiwanie głosowe

Szacuje się, że do 2020 r. 50 procent wszystkich wyszukiwań zostanie przeprowadzonych głosowo. Ludzie będą korzystać z urządzeń z obsługą głosu, takich jak Google Home, aby wykonać co najmniej 30 procent wszystkich wyszukiwań bez korzystania z ekranu.

Wyszukiwanie głosowe jest zazwyczaj dłuższe niż wyszukiwanie wprowadzane za pomocą klawiatury. Dlatego twoje SEO powinno być skoncentrowane na znalezieniu i użyciu słów kluczowych, które są siedmioma do dziewięciu słów, które ludzie są skłonni używać w rozmowach. Te słowa kluczowe często zawierają pytanie.

Jednak najważniejszym wskaźnikiem wzrostu liczby poszukiwań głosowych w 2019 r. Jest, prosty i prosty, ogromny wzrost sprzedaży urządzeń sztucznej inteligencji. Dodatkowo ludzie szukają lokalnych firm i usług za pomocą urządzeń wyszukiwania głosowego z oszałamiającą szybkością.

Lokalne SEO

Lokalne wyszukiwania są szczególnie istotne dla firm, które polegają na przyciąganiu lokalnych klientów. Dla dentysty z siedzibą w Krakowie najważniejszym słowem kluczowym powinno być “dentysta Kraków”

Najlepszym sposobem na zapewnienie optymalizacji strony internetowej lokalnego dentysty jest wskazanie, gdzie działa firma. Małe firmy powinny skupić się na optymalizacji wyszukiwania lokalnego. W 2019 r. Lokalny cel wyszukiwania stanie się jeszcze bardziej precyzyjny. Dodatkowa precyzja oznacza jeszcze bardziej ukierunkowane wyniki wyszukiwania.

Faktem jest, że bliskość ma znaczenie dla nas wszystkich. Jeśli jednakowa lub nieco niższa jakość usługi jest 10 kilometrów bliżej nas, możemy wybrać ją zamiast konkurencji. Kiedy możesz skierować się na ulice i skorzystać z możliwości mobilnego wyszukiwania. Ktoś idący ulicą może szukać delikatesów i skierować się do najbliższego sklepu. Ten sam scenariusz najprawdopodobniej zostanie ujawniony, gdy konsumenci odwiedzą sklepy, w których nie ma produktu, którego szukają. W takich przypadkach konsumenci będą chcieli zlokalizować najbliższą firmę, w której znajduje się produkt.

Wysoce ukierunkowane kampanie wyszukiwania pod względem SEO oraz płatna reklama, będą rządzić 2019 r. Im bliżej lokalnego biznesu może dotrzeć do wstępnie zakwalifikowanego konsumenta, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia transakcji finansowej.

Content wciąż na pierwszym miejscu

Publikowanie wartościowej treści jako strategia marketingowa jest już popularna dla marketerów i będzie nadal obowiązywać w najbliższych latach. Tworzenie wysokiej jakości, angażujących treści może informować ludzi o tym, na czym polega witryna lub firma. To także sygnał dla czytelników, że firma dba o pomoc ludziom, co jest idealne dla wizerunku marki.

Rok 2019 nie będzie różnił się od lat pod względem potężnego wpływu treści na rankingi w wyszukiwarkach. Produkcja treści to podstawowy model biznesowy, o którym wie już cała branża SEO oraz coraz więcej nowych firm postanawia publikować treści na swojej stronie. W 2019 r., Jeśli twoja witryna jest uboga pod względem treści, prawdopodobnie nie osiągniesz znaczących postępów w zakresie SEO pozycji w wyszukiwarkach. Musisz zdecydowanie pokonać konkurencję w sferze zawartości, jeśli chcesz znaleźć się wyżej.

Możliwość posiadania głębokiego arsenału sprawdzonych treści przyniesie korzyści stronie internetowej z różnych punktów widzenia. Łącznie z linkami wewnętrznymi, które pomagają Google dowiedzieć się więcej o nowych i starych treściach, które wyprodukowałeś.

Popraw bezpieczeństwo swojej strony

Jeśli jesteś użytkownikiem Google Chrome, czy zauważyłeś ostatnio, jak mała wiadomość lub ikona kłódki pojawi się w lewym rogu paska adresu? I, bardzo niepokojące jest to, że czasami ten róg zaczyna gorączkowo machać czerwoną flagą z napisem„Nie zabezpieczone”.  Zdecydowanie nie jest to zachęcające powitanie na stronie internetowej.

Te wiadomości są wynikiem aktualizacji zabezpieczeń Google z lipca 2018 r., Której wdrożenie oznacza, że witryny nieobsługujące protokołu HTTPS (Hyper Text Transfer Protocol Secure) są teraz ładowane z tym ostrzeżeniem, a ponadto są mniej korzystne w preferencjach rankingu Google. Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetna wiadomość. Witryny HTTP sprawiają, że dane użytkowników są bardziej narażone na dostęp lub manipulację przez osoby postronne. Jako sami użytkownicy Internetu dobrze jest wiedzieć, że Google podejmuje kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa online.

Znacznie większa konkurencja

Marketing online i zmagania o miejsce w nim będą bardziej intensywne niż kiedykolwiek. Coraz więcej firm stawia na marketing online, co powinno stworzyć środowisko, w którym kilka firm w danej okolicy będzie konkurować zarówno w świecie cyfrowym, jak i w świecie rzeczywistym. Co więcej, mniejsze marki będą musiały konkurować z wielkimi korporacjami, które mają sprawdzone zespoły marketingowe pracujące dla nich. Dlatego tak wiele mniejszych firm zwraca się do profesjonalnych marketerów.

Dla tych, którzy są nowicjuszami w świecie rankingów wyszukiwania i marketingu internetowego, firma zajmująca się marketingiem cyfrowym może pomóc w optymalizacji słów kluczowych, platformach społecznościowych, badaniach, personalizacji i znalezieniu nowych strategii, które pomogą firmom w rozwoju. W modzie wciąż pozostanie oczywiście pozycjonowanie, które nadal będzie dawało przewagę firmom nad sowimi konkurentami, którzy nie skupiają się na tym arcyważnym aspekcie wciąż wolnym do wykorzystania w walce o najwyższe pozycje w Google.

Leave a Reply