Porady SEO

Pozycjonowanie strony to jeden z bazowych obowiązków firm, których kontakt z klientem zaczyna się od www. Jednak tylko największe firmy zlecają tę czynność zewnętrznym i wyspecjalizowanym instytucjom, W większości wypadków przedsiębiorca, szczególnie prowadzący działalność gospodarczą samodzielnie sięga po porady SEO i próbuje wdrażać je u siebie. Porad szuka oczywiście w Google i trzeba przyznać, że jest tam ich mnóstwo, tworzonych częściowo przez specjalistów tematu, ale też osoby, które dzielą się swoimi doświadczeniami popartymi sukcesem. W ogromnej ilości porad, mniej lub bardziej wartościowych, przewijają się porady absolutnie podstawowe, skierowane do początkujących operatorów strony jak bardzie zaawansowane skierowane już do profesjonalistów.

Porady SEO absolutnie podstawowe

Absolutnie podstawowym warunkiem obecności odbiorców na stronie jest jej szybkość ładowania. Nic tak  nie denerwuje odbiorcy jak powolne otwieranie się kolejnych podstron, nawet wtedy, gdy wina jest po jego stronie z uwagi choćby na jakość przesyłu internetu. Profesjonalne witryny sklepowe, z własnymi serwerami nie mają zwykle tego problemu, ale małe średnie przedsiębiorstwa, korzystające z hostingu, już tak. Powolne ładowanie się strony zwykle oznacza jedno, ucieczkę klientów. Otwieranie strony nie powinno trwać dłużej niż 5 sekund. Jeżeli czas oczekiwania jest dłuższy należy bezzwłocznie to zmienić. Zwykle powodem jest niedostosowany content do cech przesyłu danych i dość łatwo można to naprawić, zmieniając choćby parametry hostingu. Prędkość serwisu internetowego decyduje o pierwszym wrażeniu i dalszej aktywności odbiorcy. Istnieje wiele sposobów na skrócenie ładowania się strony. Można zastosować choćby kompresję obrazów czy kompresję i minifikację plików. Jednak wszystkie te zadania cały czas odnoszą się do serwerów.

Podstawy SEO – meta tagi description

Jeszcze niedawno meta tag Description stanowiły ważny element pozycjonowania stron, wpływały znacząco na wyniki poszukiwania w internecie. Dlatego nasycało się je do granic możliwości frazami kluczowymi dla konkretnej strony. Od kilku już lat, idąc za informacjami Google, wiadomo, że z punktu widzenia pozycjonowania ich wartość stała zerowa. Nie znaczy to jednak, że nie warto ich wykorzystywać czysto informacyjnie a syntetyczna treść nie przyciągnie uwagi odbiorcy poszukującego konkretnych informacji w sieci. Dlatego biorąc pod uwagę ten aspekt opisów warto przygotować go tak, by przy pomocy tych kliku widocznych słów zwrócić uwagę odbiorcy na zawartość swojej strony, co musi zintensyfikować ruch na podstronie. Pamiętając o dawnej użyteczności tej techniki tytuł powinien mieć ok. 60 znaków a opis maksymalnie 155 znaków.

Marketing – strona idealna

Poszukując informacji w internecie cały czas zwracają uwagę strony niechlujne, o banalnej treści i z błędami stylistycznymi czy interpunkcyjnymi. Tymczasem oficjalna strona www, bez względu na przedmiot działalności powinna być nieskazitelna, a treść rzeczowa i wyczerpująca. Nie ma nic gorszego niż banalne nic nieznaczące opisy, które szybko omija się wzrokiem i jeszcze szybciej ucieka ze strony. Dobry, merytoryczny content to podstawa, bez błędów, literówek i nieprofesjonalnego składu. Może nie mają one aż tak istotnego przełożenia, ale optymalizacja strony to też udział w niej odbiorców, którzy nie powinny szybko rezygnować z jej przeglądania. Stronę należy również sprawdzić po kątem poprawności różnych rodzajów dokumentów: HTML, HTML, XHTML, SMIL, MathML itp.

Zwiększyć ruch na stronie to przedmiot działań agencji SEO. Przedsiębiorcy zlecają im to zadanie, jednak zwykle mają problem z właściwym egzekwowaniem ich pracy, a przede wszystkim ze zrozumieniem mechanizmów. Otrzymują raporty, których nie rozumieją, ale też których bardzo często nie chcą zrozumieć uznając, że to domena wynajętej firmy. Warto jednak pochylić się z uwagą na otrzymanymi materiałami a przede wszystkim wymusić na agencji przygotowanie takich raportów, które będą czytelne dla laika.

Leave a Reply