Z Panią Justyną znam się prywatnie ponad 15 lat – co bardzo ułatwiło nam relację zawodową. Co zrobiliśmy dla Pani Justyny:

Zbudowaliśmy dwie strony internetowe :

Ortodonta-gdansk.eu – realizacja usług pozycjonowania stron dla niewielkich firm

Gabinety stomatologiczne i ortodontyczne należą do grupy przedsiębiorstw, którym najbardziej potrzebne są usługi SEO. Są to wprawdzie przedsiębiorstwa działające na stosunkowo niewielką skalę i dysponujące niewielkimi środkami na reklamę i marketing, to właśnie im pozycjonowanie stron jest jednak najbardziej potrzebne. Większość klientów wybiera usługi dentystów i ortodontów za pomocą wyszukiwarki Google, map Google, pojawiających się w Internecie opinii oraz tzw. wizytówek NAP. Agencja SEO Managment dba o potrzeby niewielkich klientów, oferując kompleksową opiekę nad projektami SEO i nad ich całościową obecnością w Internecie (w tym na portalach społecznościowych). Największe znaczenie ma w tym przypadku pozycjonowanie lokalne, które umożliwia staranne nakierowanie działań SEO na wybrany rynek lokalny, a tym samym na znaczne obniżenie ceny usługi.

Przykładem bardzo udanej realizacji usług pozycjonowania stron dla niewielkiej firmy może być gdański gabinet dentystyczny i ortodontyczny http://www.ortodonta-gdansk.eu/. Agencja SEO Managment już od wielu lat pozycjonuje stronę internetową tego gabinetu, osiągając bardzo zadowalające rezultaty.

Gabinet ortodonta-gdansk.eu

Praktyka dentystyczna J. Horoszko-Czapla to gabinet ortodontyczny funkcjonujący w dzielnicy Gdańska Piecki-Migowo. Dostarcza usług ortodontycznych mieszkańcom całego Trójmiasta, wykonując m.in. stałe aparaty ortodontyczne (także u osób dorosłych) oraz prowadząc całościowe plany leczenia ortodontycznego. Strona internetowa gabinetu, którą pozycjonuje agencja SEO Managment, dostępna jest pod adresem http://www.ortodonta-gdansk.eu/. W dużym mieście, takim jak Gdańsk, konkurencja na rynku usług dentystycznych i ortodontycznych jest bardzo znaczna. W związku z tym dotarcie do szerokiego grona klientów wymaga intensywnych działań marketingowych. Ogłoszenia i ulotki nie są już jednak skuteczne: efektywne są jednie działania SEO, w tym pozycjonowanie strony, prowadzenie profili na stronach społecznościowych oraz listingi i wizytówki NAP. 

Pozycjonowanie gabinetów dentystycznych dzięki SEO ManagmentPozycjonowanie lokalne dla niewielkich firm

Optymalne zaplanowanie budżetu przeznaczonego na pozycjonowanie strony, którym dysponuje gabinet ortodontyczny, wymaga starannego doboru słów kluczowych. Wysokie pozycje w Google na frazy ogólne typu „ortodonta” czy „stomatolog” są trudne do uzyskania. Działania takie nie mają jednak sensu finansowego – z usług ortodontów korzystają przecież klienci lokalni, nie ogólnopolscy. O wiele lepiej sprawdzają się więc łatwiejsze w pozycjonowaniu frazy lokalne, takie jak „dentysta Gdańsk„, „ortodonta Gdańsk„, „gabinet ortodontyczny Gdańsk” – a więc pozycjonowanie lokalne. Nasza współpraca z ortodonta-gdansk.eu rozpoczęła się od dokładnej analizy stron konkurencji. Konieczna była także optymalizacja wewnętrzna własnej strony internetowej klienta pod kątem SEO. Dzięki starannie zaplanowanym działaniom wstępnym i wprowadzeniu elementów SEO technicznego, strona internetowa naszego klienta bardzo szybko znalazła się w pierwszej dziesiątce wyników organicznych Google na interesujące i dobrze konwertujące frazy.

Obecnie (w zależności od naturalnych wahań wyników wyszukiwania) strona klienta znajduje się na 3, 4 lub 5 pozycji wyników organicznych dla frazy „ortodonta Gdańsk„. Nasze działania możemy więc uznać za spektakularny sukces. Sukcesem zakończyło się także prowadzone osobno pozycjonowanie strony klienta w Google Maps.

Kampanie PPC

Pozycjonowanie strony jest procesem długotrwałym i wymaga pewnej ostrożności – zbyt pospieszne pozycjonowanie wiąże się z ryzykiem filtrów algorytmicznych, a nawet banów w wyszukiwarce Google. Warto więc łączyć pozycjonowanie strony z kampaniami PPC. Jeśli zależy nam na szybszych rezultatach, warto więc skorzystać z kampanii PPC, prowadzonych przez Google (Google Ads, dawniej Adwords), Facebooka i inne podmioty. Kampanie PPC są jednak stosunkowo kosztowne, a dostarczane przez Google narzędzia skomplikowane i złożone. Agencja SEO Managment, korzystając z wieloletniego doświadczenia, optymalizuje kampanie PPC tak, by nawet przy niewielkim budżecie przynosiły one naszym klientom wymierne zyski. Zajmujemy się także pisaniem i analizą skuteczności tekstów reklamowych oraz form reklam w kampaniach PPC typu Adsense. 

 

Stały rozwój i bezpłatne doradztwo

Rynek SEO zmienia się bardzo szybko. Wiąże się to z częstymi zmianami w algorytmach wyszukiwarki Google, które decydują o pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie stron nie jest więc jednorazowym działaniem, ale wieloletnim procesem, który wymaga zaangażowania tak ze strony agencji SEO, jak i ze strony samego klienta. Niewielkim firmom, takim jak gabinet ortodontyczny, agencja SEO Managment oferuje informacje o zmianach w działaniu wyszukiwarki Google oraz o konieczności i sposobie wdrożenia niezbędnych zmian na stronach internetowych. Bezpłatnie wyceniamy także frazy, na które pozycjonowane są strony naszych klientów. Frazy dobieramy tak, by zoptymalizować skuteczność działań SEO. Oferujemy także dostęp do raportów zmian pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Pomagamy też w zrozumieniu działania i poprawnym odczytywaniu danych z powszechnie dostępnych narzędzi analitycznych, takich jak Google Search Console i Google Analytics. Chętnie dzielimy się więc wiedzą z klientami, jasno przedstawiając zmiany zachodzące na rynku SEO i możliwości przyszłego rozwoju działań marketingowych firmy.

Projektowanie i optymalizacja stron internetowych

Niewielka firma, taka jak gabinet ortodontyczny, nie dysponuje możliwościami technicznymi i budżetem który umożliwiałby zaprojektowanie kosztownej, rozbudowanej strony internetowej. Konieczne jest do tego także know-how, którym nie dysponuje niewielka firma. Odpowiadając na zapotrzebowanie niewielkich firm, agencja SEO Managment zajmuje się projektowaniem i optymalizacją stron internetowych naszych klientów pod kątem SEO. W przypadku gabinetu ortodontycznego, dla którego prowadzimy usługi SEO, optymalne okazało się rozwiązanie nietypowe – opracowanie dwóch różnych stron internetowych. Agencja SEO Managment dba więc o potrzeby małych klientów, oferując im nie tylko szablonowe schematy działania.

Wizytówki NAP i obecność w sieciach społecznościowych

W przypadku stron internetowych stomatologów i dentystów bardzo istotne są wizytówki NAP oraz obecność w internetowych katalogach branżowych, które gromadzą opinie o działalności gabinetów. Ważna jest także obecność gabinetu na portalach społecznościowych, takich jak Facebook. Korzystając z wieloletniego doświadczenia, agencja SEO Managment pomaga klientom w optymalnym opracowaniu treści wizytówek i wpisów katalogowych. 

Leave a Reply