Pozycjonowanie sklepów internetowych

Pozycjonowanie sklepu internetowego jest w dzisiejszym świecie koniecznością. Pozwala ono uzyskać wysoką pozycją w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu do Twojego sklepu trafia więcej klientów. Wzrost ruchu z kolei przekłada się na większą sprzedaż, zwiększenie świadomości marki i budowanie stałej relacji z odbiorcami, którzy odwiedzają sklepy internetowe.

Jeśli szukasz kogoś do wypromowania sklepu online, określenia fraz kluczowych czy sprawdzenia, jaki wzrost ruchu panuje na stronie – trafiłeś w dobre miejsce. Jesteśmy w stanie określić grono Twoich potencjalnych klientów, zadbać o zwiększenie ruchu na stronie i podczas audytu SEO poprawić pozycję wyszukiwania Google Twojego sklepu internetowego.

Dowiedz się więcej

Wyślij zapytanie

Podaj swoje dane w poniższym formularzu, opisz swój projekt i w czym możemy Ci pomóc.

  Dlaczego SEO Management?

  W SEO Management zajmujemy się kompleksową obsługą sektora e-commerce i optymalizacją treści w sklepach internetowych. Podstawą naszej działalności jest pozycjonowanie e-sklepu w wyszukiwarce Google. Oferujemy jednak o wiele więcej – między innymi usługi takie jak profesjonalny audyt SEO, obsługa social media, a także inne działania promocyjne dotyczące oferowanych produktów, e-commerce i sklepów internetowych.

  Działanie naszej firmy opiera się na szczerości, wiedzy i współpracy. Właśnie dlatego chcemy jak najbardziej przybliżyć Ci tematykę, pozycjonowania sklepów internetowych. Wychodzimy z założenia, że ze świadomym klientem współpracuje się najlepiej. Dzięki wiedzy będziesz mógł rzetelnie ocenić nasze działania w zakresie e-commerce i sygnalizować zmiany, które według Ciebie będą najlepsze.

  Projektowanie stron internetowych

  Jak pozycjonować sklep internetowy?

  Skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych zależy od wielu czynników – opiera się jednak przede wszystkim na realizowaniu zbioru działań określanych jako content marketing. Co oznacza ten termin? Weźmy na przykład opisy produktów, których pełno jest w witrynie Twojego sklepu internetowego. Pozycjonowanie sklepów określa, że muszą one spełniać szereg wymogów jakościowych, które zakwalifikują je jako wartościową treść. Jakie są to wymagania?

  Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o jakość sklepu online, znajduje się unikalność, znamienna dla branży e-commerce. Optymalizacja sklepu internetowego w sieci zaczyna się więc od stworzenia w pełni oryginalnej treści, której nie można znaleźć nigdzie indziej w internecie. Później następuje dobór słów kluczowych.

  Potencjalni klienci wpisują w wyszukiwarce Google określone hasło, chcąc uzyskać konkretny link w wynikach wyszukiwania. Właśnie to jest definicją fraz kluczowych: słowa, które ktoś wpisuje w Google Search Console, aby znaleźć interesujące go produkty, sklep internetowy, informacje czy usługi. Bardzo ważne jest odpowiednie nasycenie fraz kluczowych w sklepie internetowym.

  Muszą one występować naturalnie i w odpowiednim zagęszczeniu. Trudno jest tutaj określić uniwersalną liczbę dla każdej strony, bowiem zawsze jest to kwestia indywidualna, związana z tworzeniem konkretnej treści SEO. Faktem jest jednak, że całe pozycjonowanie opiera się właśnie na odnalezieniu odpowiedniego bilansu. Wytyczne Google wynikają tutaj z preferencji i opinii użytkowników.

  Statystyki wskazują, że najlepiej sprawdzają się słowa kluczowe pochodzące z długiego ogona (tzw. long tail). Użytkownicy używają ich do wyszukiwania konkretnych produktów. Tego typu słowa kluczowe są nastawione na jak najszybszy zakup – i właśnie dlatego sprawdzą się najlepiej podczas pozycjonowania Twojego sklepu. Optymalizacja sklepu internetowego pod tym kątem przynosi naprawdę wymierne efekty.

  Pozycjonowanie sklepów internetowych

  Strony internetowe Olsztyn

  Zalety współpracy z SEO Management

  W SEO Management skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych jest chlebem powszednim. Dzięki współpracy z ogromną ilością firm działających w e-commerce i specjalistycznej wiedzy z zakresu SEO jesteśmy w stanie dostarczyć Ci usługi na najwyższym poziomie. Zapewniamy, że Twój sklep internetowy znajdzie się w topowych wynikach wyszukiwania.

  Każde zlecenie, które obejmuje pozycjonowanie sklepów w wynikach wyszukiwania jest dla nas osobistym wyzwaniem. Do każdego e-sklepu podchodzimy całkowicie indywidualnie. Mamy bowiem świadomość, że każda branża rządzi się innymi prawami. Pozycjonowanie sklepu internetowego wymaga natomiast bezpośredniego odwołania do tej specyfiki.

  Współpraca z nami to przede wszystkim rozmowa – badamy Twoje potrzeby, popularność produktów w sklepie, najważniejsze frazy kluczowe i wspólnie wyznaczamy cele dla pozycjonowania sklepu internetowego. Później razem znajdujemy najlepszy sposób na ich realizację i wdrażamy go w sklepie internetowym.

  Jesteśmy również bardzo elastyczni jeśli chodzi o koszt pozycjonowania sklepu internetowego w wyszukiwarce Google. Możesz już na początku rozmowy określić swój budżet. My na tej podstawie będziemy w stanie dobrać najważniejsze narzędzia marketingowe i przedstawić Ci plan promocji Twojego sklepu, który będzie mieścił się w zakresie Twoich możliwości finansowych.

  Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego? To zależy – przede wszystkim od konkurencyjności branży i skali działania. Skontaktuj się z nami, a podamy konkretną kwotę dla Twojego sklepu online.

  Pozycjonowanie sklepów internetowych

  Strony www Olsztyn

  SEO od kuchni

  Pozycjonowanie sklepu internetowego jest złożoną kwestią. Z jednej strony jest content marketing, który dotyczy bezpośrednio treści znajdującej się na stronie. Będą to oczywiście opisy produktów, ale również opisy kategorii czy zakładka “O nas”. Tak naprawdę każda treść, która znajduje się na stronie ma znaczenie w kontekście pozycjonowania. Warto zaznaczyć, że wszystkie te kwestie dotyczą tak zwanego pozycjonowania wewnętrznego.

  Proces pozycjonowania sklepu internetowego może mieć miejsce również zewnętrznie. Natomiast jest już nieco innym obszarem. Działa ono w oparciu o tak zwany link building. Polega on na umieszczaniu odnośników (linków) do Twojej witryny – stron w sklepie internetowym – w portalach zewnętrznych. Mogą to być na przykład różnego rodzaju fora tematyczne czy blogi. Link building funkcjonuje przede wszystkim dzięki artykułom sponsorowanym.

  Gdy trwa pozycjonowanie sklepu warto zadbać również to, co niewidoczne – czyli kod HTML na Twojej stronie internetowej, który jest istotną częścią działań SEO. Musi być on w odpowiedni sposób zoptymalizowany i dostosowany do standardów jakości Google. Tego typu optymalizację jest w stanie wykonać tylko i wyłącznie wykwalifikowany programista, który posiada szeroką wiedzę na temat marketingu i wyszukiwarki Google – a przede wszystkim zna język HTML.

  Wykonując audyt SEO – również sprawdzamy kod, co sprzyja pozycjonowaniu sklepu w wyszukiwarce Google. W zakres tego tematu wchodzi również obecność title i description w linku strony – ułatwiają one nawigację przy pozycjonowaniu sklepów.

  Sam projekt strony internetowej również ma znaczenie w kontekście pozycjonowania. Z założenia powinien on gwarantować jak największą intuicyjność i łatwość w poruszaniu się po witrynie. Warto czasem nawet poprosić kogoś z zewnątrz o to, aby odwiedził naszą stronę i ocenił, czy łatwo jest się po niej poruszać.

  Interesuje cię pozycjonowanie sklepów internetowych? Zapraszamy do kontaktu!

  Dowiedz się więcej

  Czemu pozycjonowanie sklepu internetowego jest konieczne?

  Marketing w e-commerce – w tym pozycjonowanie sklepów internetowych i innych stron www – stał się w dzisiejszych czasach absolutną koniecznością. Z czego to wynika? Przede wszystkim ze wzrostu znaczenia medium internetowego w świecie biznesu. Internet posiada wiele zalet, ze względu na które jest wybierany zarówno przez zwykłych użytkowników, jak i przedsiębiorców.

  Największą korzyścią, jaką daje internet jest błyskawiczny przepływ informacji. Możemy w przeciągu sekund zdobyć niemal każdy skrawek wiedzy, jaki w tej chwili nasz interesuje. Możemy rozmawiać z ludźmi, którzy znajdują się po drugiej stronie globu lub oglądać na żywo koncerty lub inne wydarzenia. Co więcej – mamy możliwość spełniania swojej pasji bez wychodzenia z domu.

  Wszystkie te kwestie sprawiają, że dla użytkownika internet jest niezwykle przydatny – a dla przedsiębiorcy stanowi doskonałą okazję do rozwinięcia firmy, do czego idealnym narzędziem jest sklep internetowy.

  Podczas korzystania ze sklepu online – aktywność użytkowników w internecie jest na bieżąco badana, co pozwala śledzić trendy i preferencje odbiorców. Dzięki narzędziom pomiarowym – takim jak Google Analytics czy planer słów kluczowych – będziesz w stanie dowiedzieć się, w jaki sposób klienci trafiają na Twoją stronę i jak przebiega cały proces ich pobytu na stronie od wejścia aż do chwili sfinalizowania transakcji. Możesz też śledzić efekty pozycjonowania sklepów na bieżąco.

  CZAS NA ZMIANY

  Pozycjonowanie stron www

  Pozycjonowanie stron internetowych w Dąbrowie Górniczej niesie ze sobą liczne korzyści. Pierwszą z nich jest bardzo niska cena. Działania SEO nie generują dużych kosztów, przynosząc jednocześnie wymierne i widoczne efekty.

  Ile trwa skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego? Ciężko powiedzieć. Przede wszystkim jest to proces długotrwały. Odpowiadając na to pytanie nie można podać konkretów. Średnim czasem oczekiwania na efekty pozycjonowania jest okres od 6 do nawet 12 miesięcy.

  W zależności od konkurencyjności branży i wielu innych czynników obejmujących sklep internetowy, czas ten może być krótszy lub dłuższy. Pozycjonowanie wymaga czasu, zaangażowania i cierpliwości.

  Inną korzyścią, którą daje SEO jest kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy. Każda treść, którą tworzy się na potrzeby sklepu internetowego musi bowiem spełniać szereg kryteriów jakości content marketingu. Gdy dbamy o to – siłą rzeczy treść staje się atrakcyjna dla użytkownika.

  To jest bowiem głównym wyznacznikiem działania algorytmów Google, a więc i wpływa na pozycjonowanie – użyteczność, atrakcyjność, czytelność i intuicyjność.

  Wysokie pozycje sklepu internetowego w TOP 10 wyników wyszukiwania budujemy również świadomość marki. Nawet w sytuacji, gdy ktoś nie kliknie w link naszego sklepu internetowego w Google – z pewnością zdąży przeczytać jego nazwę.

  Wtedy, przy każdym kolejnym kontakcie z firmą wzrasta prawdopodobieństwo, że dana osoba zdecyduje się na skorzystanie z usług naszej firmy.

  Dodatkowo – wysoka pozycja sklepów internetowych na liście wyników wyszukiwania sprawia, że odbiorcy postrzegają nas jako liderów w branży. Z zasady to właśnie tym firmom ufają najbardziej i do nich wracają. Przekłada się to na zwiększenie ruchu w sklepie.

  Korzyści płynące z pozycjonowania strony w SEO Management są więc kompleksowe. Działania SEO budują wizerunek, zwiększają świadomość marki, warunkują wzrost ruchu i widoczności sklepu w Google i powodują zwiększenie sprzedaży. Wszystko to odbywa się w ramach jednej usługi, w bardzo przystępnej cenie.

  Kontakt
  CZAS NA ZMIANY

  Kompleksowa obsługa SEO dla Twojej firmy

  W SEO Management działamy kompleksowo i profesjonalnie. Od pierwszego kontaktu staramy się określić indywidualne potrzeby Twojej firmy, wyznaczyć cel biznesowy i stworzyć efektywną strategię marketingową.

  Nasz zespół składa się z pasjonatów, którzy latami gromadzili wiedzę i doświadczenie na temat marketingu internetowego. Wiemy, jak branża e-commerce rozwijała się w Polsce na przestrzeni lat i jakich zmian to wymagało od rynku.

  Przemawia za nami również doświadczenie praktyczne. Dzięki temu, że przez lata współpracowaliśmy już z setkami firm, posiadamy kompleksową i rzetelną bazę danych na temat zachowania użytkowników, ich preferencji i mechanizmów działania.

  Analiza tych danych pozwala nam stworzyć skuteczną strategię marketingową dla dosłownie każdego typu biznesu. Ostatecznie bowiem całym internetem rządzą bardzo podobne schematy – wystarczy wiedzieć, w jaki sposób można je wykorzystać na swoją korzyść.

  Naszym zadaniem w SEO Management jest pokazać Ci, że pozycjonowanie nie jest takie straszne. Razem z nami przyciągniesz potencjalnych klientów błyskawicznie! Swego rodzaju „efektem ubocznym” będzie zwiększenie sprzedaży.

  Kontakt