Pozycjonowanie Gdynia

Pozycjonowanie strony internetowej to jeden z celów marketingu.Warto wybrać taką agencję reklamową, której oferta będzie odpowiadała naszym indywidualnym ofertom. Gdynia i inne miasta na Pomorzu dają spore możliwości w wyborze firmy marketingowej. Do czego jednak jest nam potrzebne SEO i co możemy dzięki niemu zyskać? Warto wiedzieć o nim więcej, aby wybrać odpowiedniego partnera, który będzie nam świadczył usługi pozycjonowania na najwyższym poziomie.

adwords-ads-reklama-ppc-kampania

Pozycjonowanie dla firm w Gdynii-Jak polepszyć swoją widoczność w Google?

Każda firma chciałaby znaleźć się w TOP10 w wyszukiwaniach Google. Dzięki temu więcej użytkowników ma możliwość dotarcia do naszej witryny. Jak podają statystyki, 75% ludzi nie dociera do strony drugiej. Dlatego też widoczność jest kluczowa do budowania naszego wizerunku i prowadzenia działalności. Pozycjonowanie i wszystkie działania SEO mają za zadanie polepszyć ruch z wyszukiwarki. Pomimo że oba terminy często występują obok siebie, nie oznaczają tego samego. SEO to przede wszystkim optymalizacja stron, aby były przyjazne dla użytkownika i dostarczały wartościowych treści. Pozycjonowanie obejmuje zaś swoim zasięgiem zarówno SEO, jak i inne działania mające na celu zbudowania wysokiej i stabilnej pozycji w internecie zwłaszcza gdy mówimy o pozycjonowaniu lokalnym,np dla miasta Gdynia.

Optymalizacja witryny ważna dla całego Pozycjonowania

Zanim nasza strona zacznie przynosić pożądane efekty, musi najpierw zostać zoptymalizowana. Każdy specjalista SEO zdaje sobie sprawę, jak kluczowe jest przeprowadzenia audytu na samym początku pracy. Jest on niczym innym jak dokumentem, który przygotowuje się za pomocą wielu dedykowanych narzędzi, pokazującym mocne oraz słabe strony witryny niezależnie czy firma jest z Gdynii czy Warszawy.

Brane tutaj są pod uwagę takie czynniki jak

– prędkość ładowania się strony

– jakość linków

– liczba stron 404

– domeny zapleczowe

– atrybuty ALT i TITLE

– unikalność treści

– metatytuły i metaopisy

– dostosowanie strony na urządzenia mobilne

Audyt pozwala na wykrycie rzeczy wymagających natychmiastowej poprawy. Dzięki wprowadzeniu poprawek strona będzie lepiej oceniona nie tylko przez użytkowników, ale również przez roboty Google. Dlatego też tak istotne jest, aby dokument ten i optymalizacja zostały wprowadzone w życie.

Pozycjonowanie na słowa kluczowe np. „wulkanizacja Gdynia”

Żeby strona zajęła jak najwyższe miejsce w Google, należy podjąć działania związane z pozycjonowaniem. Kluczową funkcję spełniają tutaj artykuły zamieszczane na portalu i na stronach zewnętrznych. Warto na samym początku dobrać odpowiednie słowa kluczowe, które będą związane z naszą działalnością. Dzielimy je na ogólne frazy, brandowe i long-taile. Słowa ogólne składają się do maksymalnie 3 wyrazów, które określają nasze usługi, brandowe zaś posługują się nazwą marki, a long-taile posiadają maksymalnie 3 wyrazy i pozwalają na dokładne zdefiniowanie konkretnych produktów. Specjaliści SEO biorą tutaj pod uwagę liczbę wyszukiwać w miesiącu oraz istniejącą konkurencję. Przy ograniczonym budżecie, konkurencja z najlepszymi markami na rynku może nie być najlepszym produktem. Jeżeli chcemy się wyróżnić, dobrze będzie skupić się na dłuższych frazach. Każdy przypadek należy jednak rozpatrzeć indywidualnie.

Tworzenie treści pod pozycjonowanie

Jeżeli mamy już przygotowaną listę słów kluczowych, możemy zlecić napisane copywriterom artykułów i tekstów SEO, które będą zawierały określone frazy. Treści tego rodzaju umieszczane są następnie na naszej stronie docelowej i na witrynach zapleczowych. Tak zwane linkowanie zapewnia lepszą indeksację przez roboty Google. Kluczowa tutaj jest jakość domen i powiązana tematyka. Lepszy efekt można osiągnąć dzięki kilku silnym i stabilnym linkom, aniżeli 100 słabym.

Dobrą praktyką jest również linkowanie wewnętrzne. Polega ono na stworzeniu sieci linków wewnątrz naszej witryny. Jedna podstrona kieruje do drugiej. Tworząc taką sieć, warto zwrócić uwagę, czy strony, do których linkujemy, są wciąż aktualne. Innym dobrym sposobem jest utworzenie wewnętrznego bloga. Będzie on spełniał podobne zadanie, jak witryny zapleczowe. Warto na nim zamieszczać luźne artykuły, które będą jednak ściśle odpowiadały do naszych usług. Zanim wybierzemy tematy, dobrze jest sprawdzić w odpowiednich narzędziach, jakie frazy są najczęściej wyszukiwane przez naszych potencjalnych klientów. Treści, które będziemy tam publikować, muszą być jak najbardziej merytoryczne i nie służyć wyłącznie jako reklama naszych usług, ale również jako źródło wiedzy i inspiracji.

Złe praktyki SEO

Istnieją niestety agencje, które stosują nieetyczne praktyki SEO. Warto wiedzieć na temat więcej, aby ustrzec się przed negatywnymi skutkami i przepalonym budżetem. To jak internet wygląda dzisiaj, a jak wyglądał kilka lat temu, pokazuje jego przeobrażenie. Niegdyś pozycjonowanie mogło odbyć się w prostszy sposób, niestety kosztem była jakość. Do popularnych sposób należały słynne katalogi SEO. Można było wykupić dowolną ilość wpisów na różnych portalach. Linki uzyskane tą metodą polepszały naszą widoczność. Jednakże katalogi nie wnosiły żadnej wartości dla trafiających do nich użytkowników. Dzisiaj takie praktyki nie mają już sensu. Wyjątkiem są pojedyncze i silne katalogi, które mogą faktycznie poprawić indeksację naszej strony. Podobnie rzecz wyglądała w przypadku stron zapleczowych. Kiedyś internet przypominał dosłownie wysypisko albo folder spamu. Witryny wykupywały liczne domeny i zapełniały je dużą ilością marnej treści, która do nas linkowała. Dzisiaj roboty Google coraz bardziej przypominają normalnych użytkowników i dzięki odpowiednim algorytmów są w stanie sprawdzić, czy dana strona jest merytoryczna oraz wartościowa. Dlatego lepiej się skupić na kilku zapleczach, które będą stanowiły wartość samą w sobie. Dzięki temu zyskamy nie tylko lepszą indeksację, ale również stałych czytelników, czy też klientów. Warto też wspomnieć, że takie nieetyczne praktyki SEO, mogą skutkować karą od Google’a. Internetowy gigant ma możliwość wyłączenia naszej strony z indeksacji, co skutkuje całkowitym brakiem widoczności w wyszukiwarce. Dlatego też należy wybierać profesjonalistów, którzy sukces witryny budują długofalowymi działaniami.

Dlaczego tak ważna w pozycjonowaniu jest analityka i segmentacja danych

Żeby wszystkie powyższe działania miały sens, należy skorzystać z takich narzędzi, jakie oferuje nam analityka. Pozwoli ona na kontrole, czy przeprowadzona optymalizacja przyniosła zamierzone skutki. Do podstawowych narzędzi, jakie są wykorzystywane w tym, należy Google Analytics. Dzięki niemu możemy sprawdzać dane w czasie rzeczywistym i porównywać je z informacjami historycznemu. Możliwość skutecznego i elastycznego raportowania umożliwi zestawienie statystyk z interesujących nasz kategorii.

Google Analytics pozwoli nam również na sprawdzenie tego, kim są użytkownicy naszej strony oraz co ich wyróżnia. Narzędzie pokazuje takie podstawowe dane jak demografia (wiek oraz płeć), przybliżoną lokalizację( jeśli pozycjonujemy lokalnie dla miasta Gdynia, warto wybrać również najbliższe okolice), używane urządzenie, a nawet zainteresowania. Dzięki temu będziemy mieli większą wiedzę na temat, jak kierować nasze treści, aby w lepszy sposób przemawiały do użytkowników.

Dzięki takim narzędziom możemy również sprawdzać konwersje oraz jej źródła. Konwersja może oznaczać wiele rzeczy dla każdej marki. Najprościej mówiąc, jest to takie zachowanie użytkownika, które przynosi nam konkretny zysk. Najczęściej do konwersji zaliczamy: sprzedaż produktów oraz usług, zapisanie się do newslettera, wypełnienie formularza, wykonanie telefonu, czy też pobranie aplikacji. Google Analytics zbiera dane z różnych źródeł i pokazuje, które przynosi najlepszy efekt. Aby analiza mogła mieć miejsce, należy wkleić specjalny tag śledzenia konwersji do naszego kodu witryny. Jest to polecane szczególnie osobom, które zarówno prowadzą witrynę, jak też inwestują w reklamy PPC, czy też w media społecznościowe. Warto też zwrócić uwagę, czy przypisujemy konwersje do pierwszego, czy do ostatniego kliknięcia. Źle dobrane metody atrybucji mogą pokazywać błędne wartości.

Jak widzimy, pozycjonowanie stron to działanie wymagające aktywności na wielu polach. Wykorzystuje się w tym wiele narzędzi oraz aplikacji, które analizują i sprawdzają dane. Dlatego tak istotne jest powierzenie tego zadania specjalistycznym agencjom marketingowym, które posiadają duże doświadczenie.

Niezależnie czy chcesz pozycjonować lokalnie np. firmę z miasta Gdynia, czy ogólnopolski serwis warto skorzystać z usług specjalistów.

Leave a Reply