Pozycjonowanie Olsztyn

Marketing ma wiele obliczy. Na działania agencji reklamowej składa się kilka czynników obejmujących zarówno SEO jak też PPC. Dzięki holistycznej pracy nasza firma może osiągnąć lepszy ruch na stronie i większą ilość klientów. Dobrze jest skorzystać z agencji, której oferta spełni wszystkie nasze oczekiwania i zapewni indywidualny consulting oraz opiekę. Warto wybrać firmy, które znajdują się w naszej okolicy i cieszą się dobrą opinią. W miastach takich jak Olsztyn, czy w innych ośrodkach mamy dostęp do niezliczonych możliwości. Na czym jednak polegają działania agencji oraz jakie dobre praktyki powinna ona stosować?

Pozycjonowanie w mieście Olsztyn. Szansa dla twojej firmy!

Pozycjonowanie dla miasta Olsztyn-jak powstaje skuteczna kampania marketingowa?

Zanim kampania marketingowa zacznie przynosić spodziewane rezultaty, potrzebujemy najpierw dobrego przygotowania. Obejmuje to zarówna analizę samej strony internetowej, jak również dobór grupy docelowej. Pierwszym etapem jest strategia marketingowa. Polega ona na zrozumieniu założeń oraz idei danej marki. Brane tutaj są pod uwagę zarówno takie kwestie jak sytuacja firmy na rynku, konkurencja, czy również określona grupa odbiorców. Tak przygotowany dokument może stanowić punkt wyjścia do stworzenia contentu, czyli głównych założeń, które będą obejmowały sposoby dotarcia do nowych klientów; styl wypowiedzi, język, kolorystyka, czy też idee i inspiracje. Odpowiednia strategia contentowa pozwoli na skuteczny rebranding jak też zwiększenie zainteresowania marką. Działania tego rodzaju pozwolą również zachować spójność wypowiedzi oraz poprawią wizerunek firmy dla obecnych klientów.

Audyt strony internetowej- jak ważny jest dla pozycjonowania

Innym kluczowym aspektem jest analiza obecnej strony internetowej czyli tzw. audyt SEO. Polega on na sprawdzeniu czy obecna strona internetowa jest w odpowiedni sposób zoptymalizowana. Ważne są tutaj unikalne treści, jakość linków, aktualne atrybuty czy też poprawna indeksacja. Specjaliści SEO skupiają się ponadto na przejrzystości strony, warto aby była ona prosta w nawigacji, zawierała przejrzyste menu oraz żeby szybko się ładowała. Prędkość wczytywania jest tutaj uzależniona od wielu czynników, najczęściej za powolność witryny odpowiada duża liczba niepotrzebnych wtyczek, jak też duża waga zdjęć i liczne reklamy. Innym aspektem jest optymalizacja witryny pod kątem urządzeń mobilnych. Szacuje się że około 70% wszystkich wyszukiwań w internecie odbywa się właśnie na telefonach. Aby sprawdź, ilu użytkowników odwiedza naszą witrynę można skorzystać z systemów analitycznych. Do najpopularniejszych programów należy Google Analytics, które pokazuje zarówno dane historyczne jak też te w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu możemy segmentować informacje i wyciągać odpowiednie wnioski. Może się okazać, że ruch z komórek jest dwukrotnie wyższy aniżeli z komputerów stacjonarnych. Posiadając taką wiedzę wiemy, że potrzebujemy witryny, która spełni oczekiwanie użytkowników. Google Analytics może być ponadto wykorzystywany do poglądu konwersji.

Nowoczesna Agencja Seo z Olsztyna, szansą dla twojej firmy.

Pozycjonowanie firm w Olsztynie- a konwersja?

Jak się okazuje definicja jest bardzo ogólna. Przyjmuje się, że za konwersję uważamy takie działania, które są kluczowe dla naszego biznesu. Może więc to być zarówno: zakup sklepie online, wypełnienie formularza, zamówienie newslettera, subskrypcja, pobrania instalacji, zagranie w grę, jak i też wykonanie telefonu. Jeżeli korzystamy z kampanii reklamowej Google możemy śledzić również konwersje w sklepach stacjonarnych jeżeli spełnimy odpowiednie warunki.

Jak więc widzimy konwersja ma wiele obliczy. Warto więc zastanowić się nad tym, co takiego przyniesie nam zysk i ile będzie nas wynosił. Jeżeli wypełniony formularz i nowy klient oznaczają dla nas średnio 100 zł netto przychodu, tyle też wynosi średnia kwota konwersji. Może też zdarzyć się tak, że za główny cel stawiamy sobie zwiększenie świadomości marki. W takim wypadku najważniejsze dla nas będą wyświetlenia witryny albo reklamy, a nie konkretne działania.

Jak zwiększyć współczynnik konwersji dla pozycjonowanie Olsztyn?

Pozycjonowanie jest bardzo ważne, jednak istnieje sporo sposobów, które umożliwiają nam zwiększenie współczynnika konwersji. Pracują przy tym zarówno specjaliści SEO jak też specjaliści PPC, którzy odpowiadają za reklamy w Google Ads. Aby strona przynosiła jak najwięcej zysków musi zostać przede wszystkim zoptymalizowana. Zostało to opisane kilka akapitów powyżej. Dzięki temu użytkownicy będą się dobrze czuli na naszej witrynie i nie będą się irytować wyskakującymi reklamami, czy czasem ładowania. Optymalizacja ma również bezpośredni wpływ na pozycjonowanie. Termin ten jest rozległy i uwzględnia on wiele czynników. Dzięki niemu nasza witryna może zająć wyższe miejsce w Google. Aby tak się stało, roboty indeksujące muszą uznać daną stronę za wartościową i unikalną. Mają tutaj duże znaczenie działania SEO, które odpowiadają za dostarczanie dobrych tekstów. Ważnym elementem jest tutaj również linkowanie. Tzw. link-building polega na umieszczaniu hiperłączy do naszej witryny na poszczególnych stronach zewnętrznych. Kluczowa jest tutaj sama jakość tych witryn. Niegdyś wystarczyło, aby posiadać setki linków na domenach o wątpliwej jakości. Internet mógł przypominać zbiorowisko spamów, a użytkownikom trudno było otrzymać ważne dla nich informację. Całe szczęście co jakiś czas indeksujące Google są aktualizowane i takie praktyki nie przynoszą już oczekiwanych skutków. Obecnie lepiej posiadać kilka witryn zapleczowych aniżeli setki niepowiązanych, automatycznych stron. Nieprawidłowe praktyki mogą spowodować nawet karę od Google. Internetowy gigant może wyłączyć naszą witrynę z indeksacji. Oznacza to tyle, że nie będzie się ona pojawiać w żadnych wyszukiwaniach z wyjątkiem wpisania pełnego adresu. Reasumując, warto mieć kilka zapleczowych domen, na których będziemy umieszczać unikalne i wartościowe teksty, które zawierają hiperłącze odsyłające do naszej strony Ważna jest tutaj tematyka, najlepiej aby była taka sama jak strony głównej. Roboty Google coraz bardziej oceniają strony jak normalni użytkownicy. Za pomocą słów kluczowych są w stanie bez problemu skatalogować witrynę do danej tematyki. Zbyt duże rozbieżności mogą skutkować małym efektem.

Pozycjonowanie twojej strony internetowej, to szansa dla twojej firmy na rozwój!

Pozycjonowanie w mieście Olsztyn a linkowanie wewnętrzne

Mówiąc o linkowaniu nie należy zapomnieć o korzyściach jakie niesie ze sobą linkowanie wewnętrzne. Jest to często pomijany etap, a może on zapewnić wymierne oraz darmowe korzyści. Polega on na umieszczanie linków wewnątrz witryny. Jest to bardzo ważne dla pozycjonowania. Dzięki temu powstaje sieć powiązanych ze sobą podstron. Warto aby nie odsyłały one do strony głównej a do innego wpisu. Taka metoda jest o wiele łatwiejsza aniżeli tworzenie stron zapleczowych. Innym dobrym zabiegiem jest stworzenie bloga. Jest to otwarta furtka do zamieszczania jeszcze większej ilości słów kluczowych. Na blogu warto podejmować luźne tematy, które nawiązują do naszych usług. W niektórych dziedzinach można zastanowić się nad umieszczeniem słownika. Blog umożliwi dotarcie do potencjalnych klientów, którzy są faktycznie zainteresowani naszymi usługami i być może potrzebują pomocy.

Zarówno na stronach zapleczowych, jak i na blogu warto świadomie umieszczać słowa kluczowe. Zbyt duże nasycenie frazami może wywołać efekt nienaturalności. Zostanie to zauważone zarówno przez użytkowników jak i przez roboty indeksujące. Słowa kluczowe warto dobierać przemyślanie, aby faktycznie odnosiły się do naszych usług i nie zajmowały dużo miejsca. Najlepsza reklama to taka, która jest niewidoczna ale skuteczna.

Pozycjonowanie czy Reklama Google

Google oferuje sporo możliwości na reklamę naszych usług. Warto więc poznać takie narzędzie jak GoogleAds, wcześniej znane jako AdWords. Umożliwia ono stworzenie reklam w sieci wyszukiwania, reklamowej, a także w aplikacjach i na YouTube. Zanim wybierzemy odpowiednią kampanią warto zastanowić się nad jej celem. Należy z góry wiedzieć, czy chcemy zwiększyć ilość konwersji, czy też polepszyć świadomość marki, czy zmaksymalizować ruch na stronie. GoogleAds oferuje elastyczne oraz sprawiedliwy sposób zapłaty. Możemy wybrać czy płacimy za pojedyncze reklamy, czy za 1000 jej widocznych wyświetleń. Reklamy w sieci wyszukiwania składają się z 3 nagłówków po 30 znaków i 2 linii tekstu po 90 znaków. Warto więc wyróżnić się treścią jak też rozszerzeniami reklamy, takimi jak linki do podstron czy wizytówka z lokalizacją np. dla miasta Olsztyn.

Reklamy elastyczne Google oferują zaś dotarcie do użytkowników za pomocą treści graficznych. GoogleAds daje możliwość ich łatwej kreacji i dopasowania do każdej wolnej przestrzeni reklamowej. Pomimo że współczynnik kliknięć w tym przypadku jest mniejszy, kampania display umożliwi zwiększenie świadomości marki. Google pozwala również na dotarcie do określonych użytkowników, którzy mają określone zainteresowania, spełniają podane dane demograficzne, czy też są w tej skłonni do zakupu naszych usług.

Jeżeli prowadzimy sklep online warto w tym przypadku zdecydować się na kampanię produktową. Reklamy tego typy umożliwiają wyświetlenie naszych produktów na stronie wyszukiwarki, w sieci reklamowej, czy też na zakładce Google Zakupy. Zawierają one zdjęcie produktu, cenę, opis, nazwę sklepu oraz inne informacje. Dzięki temu użytkownik przed wejściem wie, czego może się spodziewać po witrynie.

Należy wiedzieć że nasza agencja SEO podejmie się pozycjonowania każdej strony dla miasta Olsztyn, jak i pozostałych Polskich miast.

Pozycjonowanie lokalne dla takich miast jak Olsztyn, Warszawa, Gdańsk czy Wrocław… nie stanowi dla nas problemu, a nasze profesjonalne podejście i doświadczenie gwarantuje sukces projektu.

Leave a Reply