Według oficjalnych statystyk Google opublikowanych przez ostatnie lata, aż 35% wszystkich zapytań na urządzeniach mobilnych oparta była o frazy lokalne. Nie powinno to szczególnie dziwić w momencie, gdy każdy z nas regularnie poszukuje sklepów, usługodawców czy restauracji w najbliższej okolicy. Zanim zdecydujemy się na taką inwestycję dobrym pomysłem byłoby zapoznanie się z garścią powodów, dla których warto zwrócić uwagę na ten sposób pozycjonowania i docierania do klientów.

Pozycjonowanie Warszawa – Na czym polegają kampanie i usługi?

Pozycjonowanie stron Warszawa to usługa świadczona nie tylko dla firm zlokalizowanych na terenie Warszawy. Może zostać zrealizowana również dla osób chcących zwiększyć swoją widoczność w wyszukiwarce przy frazach powiązanych z tym miastem. To czy będzie to opłacalne ustalane jest indywidualnie przy pierwszym kontakcie z klientem.
Kampanie przeprowadzane są kompleksowo uwzględniając założenia projektowe takie jak cel pozycjonowania, liczbę klientów jacy mają trafić do witryny czy frazy, pod jakimi chcielibyśmy figurować. Uwzględniają tym samym realia i możliwości dostosowane do budżetu przez co usługodawcy nie obiecują przysłowiowych gruszek na wierzbie. Wszystko dzieje się na zasadzie analizy działań konkurencji, porównaniu aktualnego stanu i jego poprawie w jak największym stopniu. W wyniku tego jesteśmy w stanie przewidzieć, co będzie najbardziej optymalne i na jakich słowach kluczowych przy określonym budżecie opłacalne będzie się skupić.

Dlaczego warto zainwestować w SEO w 2019 roku?

Wyższa pozycja w internetowej wyszukiwarce Google jest obecnie najlepszym sposobem na dotarcie do klientów zainteresowanych określonym typem produktu. Google przez wielu uznawany za monopolistę na rynku wyszukiwarek internetowych, pozwala w przystępny i praktycznie nieograniczony sposób pozyskiwać ruch organiczny. Ruch organiczny to osoby, które z własnej inicjatywy zdecydowały się na poszukiwania określonej usługi – w tej sytuacji przez wyszukiwanie.
Wejścia na naszą stronę z poziomu wyszukiwarki charakteryzują się większą skutecznością ze względu na swoją intencję – wyszukujący sprawdzają rzeczy, które faktycznie ich interesują. Warto wyobrazić sobie sytuację, gdy mamy jakąś potrzebę – np. jesteśmy głodni. Wówczas odruchowo wyszukujemy hasła w stylu „pizza” + nazwa miasta czy „jedzenie na dowóz” + nazwa miasta. Naszym zadaniem jest dopasowanie treści do użytkownika i jego potrzeb. Zagwarantuje to utrzymanie go na dłużej zwiększając świadomość o naszej marce i rozpoznawalność w określonej branży. Jeśli zostanie wystarczająco usatysfakcjonowany może w przyszłości powrócić na naszą stronę bezpośrednio wpisując adres w pasku przeglądarki. Wysoka pozycja przekłada się także na łatwiejszą sprzedaż. Dobrze zaplanowany interfejs, nawigacja, pop-upy i widgety na stronie umożliwiają przekierowanie osób do ofert sprzedażowych czy newsletterów, które w późniejszym czasie mogą zostać wykorzystane do wysyłania mailingu.

Tanie pozycjonowanie Warszawa

Decydując się na tanie pozycjonowanie Warszawa jest miejscem, w którym lokalna konkurencja jest dość wysoka, a przez to uzyskanie zadowalających wyników trudniejsze niż w małych miasteczkach i na wsiach. Rośnie tym samym liczba miesięcznych wyszukań na poszczególne frazy. Przykładowo wybierając frazę „fotograf Warszawa” uzyskamy potencjał na dotarcie do 12,100 osób zainteresowanych taką usługą lokalnie na terenie Warszawy. Okazuje się jednak, że gdy nasza witryna pojawiła się w internecie zaledwie kilka kilka miesięcy temu, niezwykle trudne i kosztowne może być przejście przez wszystkie strony i wejście ponad konkurencję. Uczciwy usługodawca zaproponuje pozycjonowanie przy użyciu słów długiego ogona (long-tail). W podanym przykładzie może to być np. fotograf Warszawa + nazwa dzielnicy.

Często jednak natrafiamy na oferty taniego pozycjonowania. Firma, która postuluje możliwość wypozycjonowania strony „po kosztach” najpewniej wykonuje to stosując techniki nieetyczne np. dużą ilość niskiej jakości linków. Jeszcze częściej ma miejsce sytuacja, gdzie firma obiecuje niesamowite wyniki za pieniądze wielokrotnie niższe niż te, jakie musielibyśmy na ten cel wykorzystać samodzielnie. Pozycjonowanie jako proces długofalowy wymaga cierpliwości, odpowiedniego budżetu i wysokiej jakości treści. Całość można zapewnić wyłącznie dopracowany plan uwzględniający poprawę czynników on-site i strategię linkowania.

Pamiętajmy, ze zagrożenie jest realne i nie należy go bagatelizować, bo takie podejście bardzo często kończy się na penalizacji* naszej witryny. Aby tego uniknąć konieczne jest korzystanie z technik etycznych, na których używanie pozwala regulamin wyszukiwarki Google. Rezygnując z zachowania zdrowego rozsądku w roku 2019 nie powinna być dla nas dziwieniem sytuacja, gdzie z dnia na dzień nasze wyniki spadają, a kontakt z wykonawcą po wykonaniu bezpowrotnie się urywa.

* – penalizacja oznacza wykluczenie naszej witryny z wyników wyszukiwania. Po jej przeprowadzeniu niemożliwe może być jej przywrócenie na pożądane pozycje. Jeśli jednak tak się stanie, nowa, profesjonalna firma SEO może zająć się tym procesem polegającym na zrzeczeniu się złych linków.

Rozliczenie za realny efekt

Szanująca się firma pozycjonująca strony lokalnie nie może pozwolić sobie na przecenienie swoich możliwości. Nie będzie zatem pobierać środków za usługi, których nie zdołała zrealizować. Świetnie sprawdzają się usługi abonamentowe i długoterminowe. Dają one pewność, że działania nie będą jednorazowe, a rozłożone w czasie, co zmieni sposób patrzenia moderatorów Google na naszą witrynę. Osoby stosujące ten model rozliczenia ze względu na budowanie długotrwałej relacji czują się bardziej odpowiedzialne. W biznesie uczciwość i lojalność powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu – ma ona decydujący wpływ na to jak będzie wyglądała nasza sieć kontaktów i zaprzyjaźnionych przedsiębiorstw. Przeciwieństwem tego są usługi stawiające na liczbę linków, a nie ich jakość. Tzw. blasty, czyli masowe linkowanie z dużej liczby stron jest niebezpieczne z kilku powodów: nie mamy nad nimi żadnej kontroli, nie wiemy kto korzystał z tych samych źródeł, natomiast treść towarzysząca linkowi pozostawia dużo do życzenia.

O co trzeba zadbać pozycjonując stronę lokalnie?

Istnieją pewne standardy określające jak skutecznie pozycjonować stronę lokalnie. Są one znane wszystkim doświadczonym specjalistom. Na pierwszy rzut oka nie są one widoczne aczkolwiek jeśli przyjrzymy się bliżej to zauważymy, że opierają się one na czynnikach wskazujących na dobre doświadczenie użytkownika i popularność w sieci. Plan pozycjonowania można podzielić na 3 kategorie: on-site, off-site oraz linkbuilding. Całość przekłada się na lepszy PR, lokalne polecenia i rekomendacje klientów.
W kontekście on-site SEO warto przypomnieć takie elementy jak:
 • strukturę witryny, nawigację, okruszki nawigacyjne, zagnieżdżenie poszczególnych podstron,
 • sposób formułowania linków np. www.strona.com/nazwa-artykułu kontra www.strona.com /12/3-nazwa-2-artykulu) – pierwsza jest znacznie bardziej intuicyjna i pozwala na swobodną nawigację, a nawet zapamiętanie linku,
 • dostępność na urządzeniach mobilnych oraz responsywność (RWD),
 • ilość artykułów, ich długość, zawartość (merytoryka i treśc np. blog w serwisie),
 • nagłówki h3, h2, h1 w odpowiednich miejscach,
 • oznaczenie obrazków przez tagi HTML: alt, title i ich adres (URL),
 • szybkość ładowania się poszczególnych podstron.

Jeśli chodzi o czynniki off-site (nie linki) dobrej jakości pozycjonowanie Warszawa będzie brać pod uwagę:

 • wizerunek marki w wyszukiwarce (np. obecność i dobre opinie w mapach google),
 • sygnały z mediów społecznościowych – głównie udostępnienia podstron na FB i Twitterze,
 • wiek domeny,
 • wpisy gościnne na innych stronach.

Konieczne będzie zaplanowanie dobrej strategii budowania linków. W taki pakiet wchodzić mogą:

 • linki z artykułów sponsorowanych w witrynach o wysokim zaufaniu i znaczeniu domeny,
 • linki z forów oraz blogów,
 • wpisy typu NAP (name, address, phone number),
 • wpisy do katalogów, serwisów ogłoszeniowych np. allegro czy OLX,
 • opcjonalnie (przy dodatkowym budżecie) linki z dedykowanych stron satelickich/zaplecz czy dodatkowych landing page’y.

Komu powierzyć zadanie lokalnego pozycjonowania witryny w Warszawie?

Wyznacznikiem rzetelnego usługodawcy nie są wcale wyniki, jakimi ten się chwali. Liczby nie zawsze są odwzorowaniem należytego przeznaczenia budżetu. Wzrost pozycji przy większym budżecie jest raczej nieunikniony. Niestety, optymalne działanie i przeznaczenie całego budżetu w taki sposób jak powinien to niestety rzadkość. Cena robocizny, czyli czas pracy może być oddzielony od kwoty, jaką przeznaczymy na poszczególne rzeczy. Warto pamiętać, że pozycjonowanie Warszawa musi brać pod uwagę inne kanały, a nie samą wyszukiwarkę Google. Dbałość o wykorzystanie wszystkich środków zapewnić w stanie jest firma seomanagment.com . Jej pracownicy starają się dostarczać usługi w sposób holistyczny uwzględniając nie tylko pozycjonowanie, ale też reklamy Google Ads (SEM), późniejszy remarketing, osobiste wsparcie w postaci konsultingu oraz dostarczenie rzeczywistych raportów do klienta.

Leave a Reply