Reklama na Linkedin

Według wielu ekspertów ze świata digital marketingu Linkedin może być najskuteczniejszym kanałem na reklamę w 2019 roku. Linkedln to portal, który znacznie różni się od innych social media– w odróżnieniu od Facebooka Instagrama, użytkownicy są tutaj znacznie mniej skłonni do dzielenia się informacjami z osobistego życia, skupiając się raczej na karierze zawodowej.

Oznacza to, że Linkedln jest świetnym miejscem, w którym można znaleźć przedsiębiorców, prezesów firm, doświadczonych pracowników, młodych i ambitnych, którzy chcą szybko podnieść swoje znaczenie w danej branży. Linkedlin sprawdzi się idealnie dla osób, których obszar działania to B2B, lub poszukują pracowników do zatrudnienia w swojej firmie. Najważniejsze jest chyba jednak to, że Linkedln bardzo drastycznie poprawił możliwości reklamowe na przełomie 2018 i 2019 roku, co oznacza, że dziś, za ich pomocą można osiągnąć naprawdę zadowalające rezultaty.

Reklama na Linkedln

Oczywiście, Linkedln od lat oferuje usługi reklamowe, ale do niedawna LinkedIn naprawdę ograniczył się do bycia dostawcą usług reklamowych i siecią mediów społecznościowych. To, co pomaga odróżnić reklamy LinkedIn od innych platform reklamowych w mediach społecznościowych (np. Facebook), to ich opcje targetowania B2B. Marketerzy B2B gromadzą się w LinkedIn, ponieważ to właśnie tam znajdują się „wszyscy profesjonaliści”.

Wiedząc o tym, LinkedIn zoptymalizował opcje kierowania, aby umożliwić marketerom doskonalenie się i łączenie z tymi specjalistami. Chcesz skupić się na branży opieki zdrowotnej? Możesz kierować reklamy na LinkedIn. Chcesz dotrzeć do prezesów firm inwestycyjnych? Tak, możesz do nich dotrzeć za pomocą reklam LinkedIn. Chcesz aplikacje od absolwentów szkół wyższych? Możesz być blisko nich dzięki reklamom LinkedIn.

Ze względu na tę opcję B2B wielu właścicieli firm kieruje swoją uwagę w tym roku na LinkedIn. Nie znaczy to, że nie reklamują się również na Facebooku, ale w zależności od ich budżetu mogą najpierw zmierzać na LinkedIn. Pamiętaj, że reklamując się na LinkedIn, koszt będzie znacznie większy niż Facebook, więc upewnij się, że masz gotówkę do gry, zanim zaczniesz promować ta swoje treści.

Opcje reklamowe LinkedIn: przegląd

Jeszcze jakiś czas temu LinkedIn był bardzo ograniczony możliwościami reklamowymi, pozostawiając reklamodawcom niewiele miejsca na osiągnięcie swoich celów. Od tego czasu zmieniło się i będzie się zmieniać przez cały rok 2019, dodając więcej swobody reklamodawcom.

Obecnie z reklamami LinkedIn możesz tworzyć bardzo spersonalizowane reklamy i trafiać do bardzo zawężonych grup ludzi. Mając to na uwadze, aby skutecznie reklamować się na LinkedIn, Twoim celem może być jeden z następujących:

 • Zwiększenie świadomości o twojej marce
 • Zwiększenie ilości odwiedzin na stronie internetowej
 • Zaangażowanie użytkowników
 • Oglądalność filmów
 • Generowanie leadów
 • Konwersje stron
 • Ubiegający się o pracę

Najczęściej stosowane cele w reklamie LinkedIn to generowanie leadów, podania o pracę oraz balans między widokami wideo a wizytami w witrynie. Na podstawie wybranego celu otrzymasz pięć różnych typów reklam, które możesz wypróbować:

Treść sponsorowana

Pomyśl o tym jak o promowanym poście. Promujesz artykuł lub post ze strony Twojej firmy, który pojawia się w kanale LinkedIn. Reklamy te mają najwyższy średni CPC, więc postępuj ostrożnie i upewnij się, że treści, które promujesz, są dobrze przemyślane i mogą przynieść ci duży zwrot z inwestycji.

Reklamy tekstowe

Są to małe drobne reklamy, które możesz zauważyć lub nie zauważyć na prawej bocznej stronie kanału LinkedIn. Pomyśl o reklamach na Facebooku około 2010 roku. Wyglądają dość podobnie do nich. Oprócz prawej kolumny reklamy te mogą pojawić się pod sekcją „Ludzie, których możesz znać”. Tutaj treść tekstowa może naprawdę spowodować lub przerwać konwersję reklam, dlatego przemyśl dokładnie, do kogo adresujesz swoje reklamy oraz, co w nich promujesz.

Sponsorowana poczta

To świetny sposób na spamowanie skrzynki odbiorczej LinkedIn. Jednak jeśli zostanie to zrobione prawidłowo, może faktycznie przekonwertować więcej niż inne opcje reklamy LinkedIn. Ponieważ reklamy te muszą pochodzić z profilu osobistego, a nie ze strony firmowej, ludzie mają mniejsze wrażenie, że coś jet im sprzedawane, a bardziej, że faktycznie mogą komunikować się z przedstawicielem firmy.

Najgorszym, co możesz tutaj zrobić, jest kopiowanie i wklejanie tych samych maili do wszystkich użytkowników. Aby reklama drogą mailową na Linkedln przyniosła efekty, upewnij się, że każdy otrzymuje indywidualnie napisane maile.

Reklamy wideo

Treści wideo są jednym z największych hitów w marketing w 2019 roku i ich znaczenie będzie tylko rosło. Z tego powodu powinieneś tworzyć ich jak najwięcej na różnych platformach. Przetestuj różne filmy, aby zobaczyć, jaki rodzaj wideo (temat, długość, prawdziwe życie / animacja) daje najwięcej konwersji w przypadku Linkedln.

Kierowanie reklamy do odbiorców w Linkedln

 • Kim jest twoja grupa demograficzna, więcej niż tylko mężczyzna / kobieta, wiek / lokalizacja?
 • Czy przez całe życie pracowali w tej samej branży?
 • Czy są to na ogół pracownicy niższego stopnia, czy kierownictwo wyższego szczebla?
 • Czy trzymają się swojej pracy przez 2-4 lata na każdej pozycji?
 • Czy podążają za Richardem Bransonem na LinkedIn?

Znasz odpowiedzi na wszystkie te pytania, a jeśli nawet z jakiegoś powodu nie możesz znaleźć odpowiedzi. LinkedIn daje marketingowcom B2B niesamowite możliwości.

Jak reklamować się na LinkedIn w 2019 r :

Uwaga: Możesz przyciągnąć o wiele więcej niż tylko dyrektorzy generalni reklamujący się na LinkedIn. Wiele firm zakłada, że kierowanie reklam na LinkedIn jest idealne tylko dla dużych przedsiębiorstw, ale tak nie jest.

Osoby poszukujące pracy lub zajmujące niższe stanowiska z mniejszym doświadczeniem, nawet te, które właśnie ukończyły szkołę średnią lub studia, są idealnymi opcjami kierowania reklam w LinkedIn. LinkedIn zdobywa ponad 120 członków co minutę, więc z całą pewnością można znaleźć odpowiadających partnerów.

Jak śledzić konwersje w LinkedIn Ad

Istnieje wiele różnych metod w reklamach LinkedIn, które umożliwiają śledzenie sukcesów i niepowodzeń reklam, ale oto kilka technik śledzenia konwersji, które koniecznie musisz mieć skonfigurowane.

Znacznik wglądu do całej witryny

Ten tag zapewnia 411 informacje o działaniach podejmowanych na Twojej stronie dzięki reklamie LinkedIn. Podobnie jak piksel Facebooka, możesz zainstalować ten tag raz i oglądać dane. Nie zakłóci to również szybkości Twojej witryny, ale umożliwi śledzenie tego, co dzieje się na Twojej stronie w wyniku prowadzonej kampanii reklamowej.

Znacznik specyficzny dla zdarzenia

Ten typ piksela śledzącego jest tworzony bardziej dla konkretnych celów. Załóżmy, że masz formularz, który chcesz, aby ktoś wypełnił, ale nie masz konfiguracji strony z podziękowaniami lub połączenia. Możesz zainstalować ten kod i nadal śledzić „zdarzenie konwersji” za każdym razem, gdy formularz zostanie wypełniony. Możesz także dodać śledzenie konwersji do istniejących kampanii,-więc nie obawiaj się, jak gdzieś zapomnisz skonfigurować śledzenie konwersji.

Korzystaj z sugestii dotyczących treści LinkedIn

LinkedIn oferuje sugestie dotyczące treści stron biznesowych, aby pomóc im wskazać, o czym powinny pisać. Pomyśl o tym poza ramką i korzystaj z pomysłów na temat tematów nagłówków i opisów reklam. Sugestie dotyczące zawartości są bardzo łatwe w użyciu, a nawet możesz skierować ich na dyrektorów i dyrektorów generalnych, z którymi miałeś kontakt. Po prostu wybierz branżę, lokalizację i staż, na który kierujesz reklamy, a LinkedIn wygeneruje najnowsze trendy dotyczące tych wyznaczonych filtrów.

Wniosek

LinkedIn to z pewnością świetna opcja reklamowa dla marketerów B2B w 2019 roku. Istnieje wiele różnych technik, które można wypróbować z reklamami LinkedIn, ale najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to naprawdę obserwować, co robi LinkedIn i jakie nowe funkcje będą rozwijane przez cały rok. Linkedln nie jest jeszcze tak popularny w Polsce, jak np. w USA. Warto więc wykorzystać tę okazję i pojawić się na tej platformie wystarczająco wcześnie, żeby nie startować od zera, w momencie , gdy będą to robić wszyscy. Nie bez powodu Linkedln może mieć tak samo duże znaczenie dla twojej firmy, jak ma pozycjonowanie.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą.

Leave a Reply