Współcześnie dla dobrego zarządzania i odpowiedniego usytuowania firmy na rynku konieczne jest zadbanie o to, aby miała ona odpowiedni marketing oraz aby informacje o jej istnieniu trafiły do odpowiedniego grona odbiorców. Ta zasada staje się jeszcze bardziej znacząca, jeśli weźmiemy pod uwagę firmy, które swoją działalność lub choćby jej część prowadzą w sieci. Wówczas ogromne znaczenia ma to, w jaki sposób nasza działalność dociera do odbiorców w sieci i w jaki sposób mogą z nią obcować. Priorytetem działu marketingowego naszej firmy lub po prostu naszym, w tej sytuacji powinno być to, aby odbiorca, poszukujący w sieci konkretnego produktu czy usługi trafił właśnie pod nasze skrzydła. W związku z tym powinniśmy spełnić w tej sytuacji dwa kryteria: być zauważonym oraz pozostawić trwały ślad w świadomości potencjalnego klienta, mówiący o tym, że to właśnie z naszych usług powinien skorzystać. Aby taki cel osiągnąć powinniśmy przede wszystkim przy projektowaniu strony internetowej pomyśleć o pozycjonowaniu naszej strony. 

Strony internetowe Olsztyn.

Na rodzimym olsztyńskim rynku możemy spotkać się z wieloma firmami, które swoje funkcjonowanie opierają na działalności online. Aby strona internetowa prawidłowo funkcjonowała, przynosząc spodziewane zyski w postaci możliwości zdobywania nowych klientów konieczne jest odpowiednie zaprojektowanie pod późniejsze  pozycjonowanie naszej witryny. Warto więc odpowiedzieć sobie na zasadnicze pytania: czym właściwie jest pozycjonowanie i jakie korzyści przynosi?

  1. Najprościej rzecz ujmując pozycjonowanie to zespół skomplikowanych działań, który ma na celu zmaksymalizowanie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania w przeglądarce. Standardowo pozycjonowanie bazuje na działaniach, które w założeniu nie są w pełni zgodne z wytycznymi wyszukiwania, dodatkowo poza odpowiednim pozycjonowaniem strony internetowej warto dodać do tego także odpowiedni pakiet SEOSEO z kolei zajmuje się optymalizacją strony internetowej w kwestiach, związanych z wyszukiwarkami, ale na arenie czynników, związanych z naturalnymi ograniczeniami wyników wyszukiwania. Dlatego warto już podczas projektowania swojej strony internetowej, pomyśleć o tym co będziemy robili z nią w przyszłości. Połączenie tych 2 strategii marketingowych w sieci powinno przynieść nam korzyści, w postaci rozwoju działalności i przypływu nowych klientów.
  2. Korzyściami, płynącymi z zastosowania w swojej działalności pozycjonowania oraz SEO jest to, że to nasza strona będzie w pierwszej kolejności pojawiała się w wynikach wyszukiwania osób, które w piszą tam poszczególne hasła. Załóżmy, że nasza sklep Olsztynie zajmuje się sprzedażą mebli. Jeśli osobą, chcąca dokonać zakupu mebli w sieci wpiszę następujące hasło 'meble Olsztyn’, a my nie będziemy mieli odpowiedniego pozycjonowania , to nasz sklep zajmie załóżmy 10 miejsce w wyszukiwarce. Jeśli natomiast zadbamy o odpowiednie pozycjonowanie naszej strony internetowej, to nasz sklep będzie jednym z pierwszych, które wyświetlą się, jako odpowiedź na hasło („meble Olsztyn„), wpisane online. Jak to faktycznie przekłada się na ilość klientów? Otóż oczywiste jest to, że klienci nie przeszukują kilku stron wyszukiwania, chcąc znaleźć fachowca na stronie internetowej, który spełni ich oczekiwania. Istnieje o wiele większe prawdopodobieństwo, że potencjalny klient wybierze jedną z pierwszych propozycji lub sprawdzi kilka pierwszych propozycji, ponieważ założy, że skoro jako pierwsze pojawiły się w polecanych to albo są najczęściej odwiedzane (co siłą rzeczy będzie prawdą) albo są najlepszej jakości.
strony-internetowe-olsztyn-sklepy-reklama

                                             strony internetowe Olsztyn

Czy odpowiednie projektowanie strony internetowej ma wpływ na  pozycjonowanie ?

Już na samym początku tworzenia strony internetowej czy to na rynek lokalny (Warszawa, Olsztyn) czy z zamiarem wejścia na rynek międzynarodowy powinniśmy zaplanować odpowiednie działania tak aby pozycjonowanie przyniosło oczekiwane skutki należy przede wszystkim podjąć się działań, które będą je determinowały. W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o zoptymalizowanie naszego kodu HTML pod tym kątek. Należy także w odpowiedni sposób dostosować treści, znajdujące się na naszej stronie internetowej. Powinniśmy zadbać o to, aby treść była bogata w słowa kluczowe, po których nasi klienci będą wyszukiwać naszych usług. Dodatkowo, co ważne, powinniśmy zastosować odpowiednie nagłówki, nierzadko również składające się ze słów kluczowych dla naszej działalności. Nasza strona powinna być także jak najbardziej przejrzysta i odpowiadać współczesnym standardom, jeśli chodzi o działalność online. Warto pamiętać, aby strona znajdowała się na odpowiednim serwerze, a dzięki temu nie zawieszała się oraz nie odmawiała posłuszeństwa podczas,  kiedy klienci będą się na niej znajdowali. To ważne, ponieważ profesjonalny wygląd strony internetowej oraz jej płynność działania sprawia, że potencjalny klient odnosi wrażenie, że cała działalność jest prowadzona w estetyczny i odpowiednio zorganizowany sposób, niezależnie czy działasz na obszarze Olsztyna czy całej Polski. Dzięki temu o wiele bardziej prawdopodobne jest to, że zaufa właśnie oferowanym przez nas usługom. Nasza strona powinna zawierać również odpowiednie struktury, co będzie wiązało się z jej przejrzystością. Należy tak podzielić strony na podstrony, aby klient, wchodząc na naszą stronę od razu wiedział, gdzie znajdą się odpowiedzi na jego pytania. Dzięki temu nie zrezygnuje z poszukiwań, a od razu znajdzie to, czego potrzebuje i zostanie z nami na dłużej. W dobie powszechnego zastępowania komputerów urządzeniami mobilnymi, takimi jak tablety i smartfony powinniśmy zadbać również o to, aby nasza strona, poza wersją komputerową, miała również wersję mobilną. To również będzie wpływało na jej względy estetyczne u odbiorców. Dodatkowo taka wersja strony internetowej jest już właściwie standardem, którego każdy oczekuje. Jej brak stanowiłby raczej o swoistej ignorancji względem trendów online. Opłacalne może być także zdobywanie linków z innych stron internetowych poprzez nawiązywanie współprac z innymi portalami etc. Pamiętajmy, że dla nas stanowi to dodatkowe plusy w pozycjonowaniua więc przekłada się na lepszą i sprawniejszą reklamę.

Jak dodatkowo wspomóc projektowanie naszej strony za pomocą prostych działań? 

Ważnym elementem, o którym nie powinniśmy zapominać będzie na pewno fakt, że nasza nazwa URL powinna być bezpośrednio związana ze świadczonymi przez nas usługami. Jeśli nasz sklep online świadczy usługi z branży turystycznej na terenie Olsztyna to nazwa URL naszej działalności nie powinna brzmieć domena.pl/wakacje/europa/. Wówczas sprawiamy, że zupełnie zmienia się krąg naszego wyszukiwania.Adres URL powinien jak najbardziej odpowiadać faktycznej działalności firmy. W powyższym przypadki powinien brzmieć na przykład tak domena.pl/turystyka/Olsztyn. Pamiętajmy, że pozycjonowanie , to w dużej mierze proces zautomatyzowany, zatem z im prostszych schematów będziemy korzystać tym większa szansa, że osiągniemy założone przez nas cele.Warto też pamiętać, że odpowiednie ulepszenie i dopracowanie naszej strony internetowej pod względem jej szybkości oraz płynności działania sprawi, że robot googla, odpowiadający za pozycjonowanie będzie mógł szybciej znaleźć naszą stronę, a dzięki temu ukazać ją w propozycjach. Jak widać projektowanie strony internetowej to temat bardzo bliski SEO. Aby dobrze budować strony internetowe warto przed rozpoczęciem prac skontaktować się z działem SEO. Pamiętajmy że strony, które się zawieszają budzą niechęć użytkowników, tym samym wpływając na to, że mimo dobrego pozycjonowania strony i tak jest ona odrzucona na kolejnym etapie ewentualnej współpracy, ponieważ jej interfejs budzi niechęć odbiorcy. Zatem dochodzi do sytuacji, w której pewne zaniechanie niweczą inne działania, więc możemy wpaść w błędne koło. Na pozycjonowanie strony internetowej Olsztynie należy więc patrzeć holistycznie i to ma ogromne znaczenia. Nie chodzi o to, aby dopracowanych było kilka schematów, jak na przykład słowa kluczowe czy linkowanie wewnętrzne. To nic nie da, jeśli inne istotne elementy witryny nie będą usprawnione. Przełoży się to jedynie na to, że na którymś etapie zyskamy więcej osób, odwiedzających naszą stronę, ale ostatecznie nie przyniesie to efektów, jakich oczekuje każdy przedsiębiorca, czyli zwiększenia zysków.

Mity odnośnie pozycjonowania w sieci.

Jednym z często rozpowszechnianych wśród przedsiębiorców w Olsztynie mitów jest ten, odnośnie tego, że raz wykupione usługi pozycjonowanie online są na zawsze i właściwie z czasem nic się nie zmienia, więc możemy ten temat zostawić, ponieważ zajęliśmy się nim już w przeszłości. Oczywiście jest to nieprawda, ponieważ zmiany w pozycjonowaniu mogą być dokonywane nawet każdego dnia. Pamiętajmy o tym, że algorytm działania Google zmienia się nieustannie, a dodatkowo każdy przedsiębiorca podejmuje działania, które mają zmierzać do tego, aby to jego strona znajdowała się na szczycie wyników wyszukiwania. Musimy więc pamiętać, że pozycjonowanie należy stale i nieustannie kontrolować, aby przynosiło zyski. Bardzo często agencje SEO głoszą także, że odkryły jedyny skuteczny sposób na odpowiednie promowanie strony internetowej i tylko zawierzając ich działalności możemy przyczynić się do lepszego sytuowani naszej witryny. Pamiętajmy, że na ogół są to slogany marketingowe, nie mające wiele wspólnego z prawdą. Pozycjonowanie i SEO to rodzaj działalności, w której wciąż zachodzą dynamiczne zmiany i, faktycznie jedyną, metodą na to, aby być skutecznym jest ciągłe wgłębianie się w branże i zdobywanie doświadczenia przy jednoczesnym byciu bacznym obserwatorem rynku i jego algorytmów. Warto również być ostrożnym, jeśli chodzi o dobór ewentualnych firm, mających na zająć się pozycjonowaniem naszej strony internetowej. Warto wzbudzić swoją czujność, jeśli firma obiecuje rzeczy, przeczące poprzednio wymienionym mitom. Oczywiście o wiele lepiej marketingowo brzmi to, że raz wykupione pozycjonowanie strony internetowej zapewni nam odwieczny spokój niż to, że o reklamę naszych witryn powinniśmy dbać stale, ponieważ nie jest to jednorazowy zabieg. Warto jednak mieć na uwadze to, że obietnice stałych przyrostów klientów są jedynie ułudą – nie da się na zawsze i na 100 % zapewnić, że pozycjonowanie przyniesie oczekiwane skutki. Owszem, jeśli profesjonalnie podejdziemy do kwestii związanych z pozycjonowaniem lub jeśli powierzymy te usługi profesjonalistom, to szanse na to, że działanie te przyniosą zamierzony efekt znacznie wzrosną. Powinniśmy jednak pamiętać, aby mieć realne oczekiwania względem, zarówno, agencji, zajmujących się pozycjonowaniem, jak i samego projektowania strony internetowej. Na markę naszego sklepu powinniśmy wciąż pracować. Zarówno jakością swoich produktów, jak i swoistym zaangażowaniem w rozwój działalności. Wtedy będziemy mogli oczekiwać od mechanizmów pozycjonowania tego, że pozwolą nam stworzyć odpowiednią bazę klientów, na których oczekiwania odpowiedzią będzie oferowany przez nas produkt bądź usługa. Skoordynowanie tych działań może wróżyć nam sukces i zyski, płynące z naszego przedsiębiorstwa.

Czy można samemu zająć się projektem nad budową i rozwojem swojej strony?

Samodzielne projektowanie strony internetowej jak i  pozycjonowanie jest oczywiście możliwe. Pytanie tylko czy jest nam potrzebne? Powinniśmy mieć na uwadze, że budowanie strony internetowej tak aby była ona zgodna z obecnie panującymi standardami to proces skomplikowany wymagający pracy i wiedzy specjalisty. Podobnie jest z pozycjonowaniem witryny internetowej, to zespół dość skomplikowanych działań i algorytmów, które w połączeniu będą się przekładały na to, że uzyskamy zamierzony przez nas efekt. Warto więc poszukać firmy, zajmującej się działaniem tego rodzaju i powierzyć jej opiekę nad swoim sklepem czy działalnością online. Pamiętajmy, że takie firmy często od lat działają na rynku, dzięki temu możemy powiedzieć, że faktycznie go znają i są zdolne do tego, aby móc wykonywać cały szereg operacji koniecznych do projektowania jak i  pozycjonowania. Nie jest także żadną tajemnicą, że odpowiednie pozycjonowanie wymaga wiedzy z wielu innych dziedzin i aby móc samemu dopracować ten proces potrzebowalibyśmy nie tylko wiele czasu, ale także kursów i szkoleń. Dodatkowo usługa, wyświadczona przez profesjonalną firmę daje nam też swego rodzaju gwarancję na to, że podejmowane przez nią działania w związku z naszą stroną internetową będą skuteczne. Firmą, współpracującą między innymi z witrynami internetowymi Olsztynie jest firma SEO Menagment. Zajmuje się ona skutecznym pozycjonowaniem stron, konsutingiem SEO, projektowaniem stron internetowych, kampaniami adWords, a także profesjonalnym audytem SEO. Możemy więc nawiązać współpracę z firmą, która świadczy usługi w sposób kompleksowych, dzięki temu możemy wybrać pakiet usług, które przyczynią się do tego, że nasza działalność online osiągnie założony przez nas cel.

Leave a Reply